Aktuality

Poľovnícky salón Andrássyovcov

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so SNM – Múzeom Betliar, sprístupňuje dlhodobú výstavu „Poľovnícky salón Andrássyovcov“, ktorá je zameraná na jednu z voľnočasových aktivít uhorskej šľachty – teda na poľovačky.

V zriadenom poľovníckom salóne budeme prezentovať aj „poľovnícku tabuľu“ – prestieranie stola jedálenským servisom s motívom poľovačiek. Návštevníci sa dozvedia o parforsných poľovačkách v chotári Trebišova, Veľat, Parchovian či Vojčíc. Prostredníctvom tabletu si budú môcť vypočuť príbehy z andrássyovských poľovačiek a prečítať si dobové recepty na prípravu pokrmov z diviny.

V roku 2021 prebehla v našom múzeu reprofilizácia, ktorá bola zameraná na vyzdvihnutie šľachtických rodov (Csáky, Szapáry a Andrássy). To nám umožnilo viac sa venovať témam spojeným s rodom Andrássy. Výstava „Poľovnícky salón Andrássyovcov“ je ďalšou doplňujúcou výstavou k stálej expozícii „Šľachtické rody trebišovského kaštieľa“. Výstava bude prístupná od 12.11.2021 do 06.11.2022.

Kontaktná osoba:

Mgr. Nikola Radová

Emailová adresa: radova.nikola@gmail.com

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore