Tlačové správy

Open Fest III bude o slovenskom rocku s Metalindou

Rockerov nikdy nič neodradí od chuti zahrať svojim fanúšikom. Prekaziť im to nemôže ani zlé počasie. Tým netvrdíme, že by sme na nadchádzajúci koncert domácich rockových kapiel OPEN FEST III. v košickom Amfiteátri privolávali mračná a dážď. Možno to bude iba hudobná búrka a obloha bude jasná. Fanúšikovia sa už môžu začať tešiť na festival, ktorý prinesie zaujímavé kapely a na záver vzácneho hosťa.

Na koncert príde skvelá slovenská Metalinda, ktorú predstavovať ani netreba, so svojimi slávnymi hitmi. Stálica slovenskej hudobnej scény, na ktorej sa objavuje od roku 1983, tak ako doteraz, svojich priaznivcov určite nesklame. A čo sa týka prípadnej sprchy z oblohy, svoje prianie vyslovili už na svojom albume No 13 v duete s Jožom Rážom s názvom „Nebo zastav dážď“. Snáď ho zastaví, keby náhodou začalo liať. Všetci si prajeme, aby ani kvapka nepokazilo vystúpenie pod širákom 20. septembra. Jedno sa však dá sľúbiť určite, keďže počasie je nevyspytateľné, že či za mokra alebo v suchu, to bude bomba koncert a keby nebol v amfiku určite by opadávala omietka z múrov pri rockovom hluku. Ale to nehrozí. „Odpadávať“ budú iba „fanynky“ zo svojich idolov, čo ku rockerom neodmysliteľne patrí. K životu preberú aj mŕtveho.

Okrem Metalindy sa na pódiu objavia Challenge & Braňo Mojsej, ktorému sa v ostatnom období darí nielen ako hudobníkovi, ale aj ako autorovi knihy Vytriezvenie, ktorá ho posunula na druhú priečku najčítanejšieho slovenského spisovateľa. Predalo sa už 14-tisíc výtlačkov tohto bestselleru. V amfiku to rocker roztočí na plné obrátky. Rytmický rock predvedú aj chalani z domáceho Podfucku. Srdcia metalistov poteší kapela z Veľkého Krtíša Midnight Scream, ktorá má za sebou už bohatú hudobnú históriu. Atmosféru  septembrového festivalu OPEN FEST III. obohatí svojim vystúpením aj ďalšia košická melodic power metalová kapela Rightdoor.

Je najvyšší čas poznačiť si blížiaci sa dátum dunenia v amfiku, ktoré sa začne o 16. hodine a zabezpečiť si vstupenky cez mobil, Ticketportal alebo v informačnom centre Delta Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici.

Vstupné: 5 €, študenti a dôchodcovia 3 €

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore