Aktuality

Výstava ABC stavebníctva-Záhrada

Tlačová správa: Prešov – Po dvoch rokoch sa vracia do Prešova obľúbená výstava ABC stavebníctva-Záhrada. Tento festival stavebníctva a záhradníctva sa uskutoční od 31.marca do 2.apríla v prešovskej Tatran handball aréne – Mestskej športovej hale. Organizátor, agentúra Bocatius prichádza s novinkou – výstava potrvá až do soboty. Otvorená bude denne od 10.00 hod.do 18.00hodiny, v posledný deň, v sobotu od 9:00 h do 16:00.

Už tradične sa priestory mestskej haly zmenia na jednu veľkú záhradu, plnú kvetov, ovocných a okrasných stromčekov, ihličnanov, azaliek, rododendrónov, levandulí, ale aj tsilandií, mäsožravých rastlín, sadeníc jahôd, plantov paradajok, papriky, sadbových zemiakov. Vystavovatelia ponúknu aj záhradný nábytok, náradie, pergoly, altánky, detské preliezačky. Kto nechce čakať na novú úrodu, môže si kúpiť už spracovanú červenú papriku, mak, cesnak, med, syry aj potreby pre domácnosť.

Tak, ako vždy, odborníci zo zväzu záhradkárov poradia každému záujemcovi o pestovanie ovocia, alebo zeleniny.

Stavebná časť výstavy bude tento rok v súvislosti s rastom cien dôležitá aj z dôvodu šetrenia energií. Odborníci v jednotlivých výstavných expozíciách radi poradia, ako ušetriť na plyne, elektrine i vode.

Okrem tradičných exponátov, ako sú okná, dvere, podlahy, strechy, kotly, klimatizácie, inteligentné ovládanie domov, budú vystavené aj vírivky a štvorkolky.

Milovníkov historickej techniky poteší aj výstava veteránov, deduškov na kolesách. Pre deti bude pripravená najväčšia nafúkovacia Spartan dráha, dlhá 33 metrov.

Organizátor, agentúra Bocatius , ako jediná na Slovensku ponúka vstup na výstavu a parkovanie zadarmo.

Róbert Šalata

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore