Tlačové správy

Zimný pohár predsedu KSK v rámci Krajskej futbalovej ligy spoznal víťazov

Finálové zápasy štvrtého ročníka tejto časti Krajskej futbalovej ligy sa odohrali na trávniku v obci Kalša v okrese Košice – okolie.

Košický samosprávny kraj sa aj tento rok postaral o kvalitnú zimnú prípravu futbalových  mužstiev v rámci Východoslovenského futbalového zväzu. Hráči nielen trénovali, no predovšetkým sa stretávali vo vzájomných súbojoch v zápasoch Krajskej futbalovej ligy. Do unikátneho projektu župy, ktorý funguje od roku 2018, sa túto sezónu zapojilo najviac mužstiev od svojho vzniku, ktoré od januára odohrali spolu 172 zápasov. Finále sa uskutočnilo 10. júla na futbalovom ihrisku v obci Kalša.

„Hráči tretej až ôsmej ligy opäť predviedli skvelé výkony a my sme hrdí, že sme boli pri tom. V tejto časti Krajskej futbalovej ligy sa držíme hesla, že iba tréning robí majstra, preto sme aj tento rok ponúkli hráčom kvalitnú zimnú prípravu. To, že sa táto súťaž udomácnila aj medzi hráčmi hovorí tohto sezónny rekord v počte zapojených mužstiev, ktorých bolo presne 110. Verím, že sa nám aj naďalej bude dariť napĺňať koncept tohto projektu. Šport v kraji sa snažíme rozhýbať rôznymi spôsobmi, čo sa týka futbalu, v rámci krajskej ligy sa orientujeme aj na stredoškolákov, ktorí svoje zápasy odohrali ešte pred letom. Bodku za Krajskou futbalovou ligou dá už tradične Turnaj neregistrovaných hráčov, ktorý sa odohrá 23. júla vo Veľkých Revištiach,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Spomedzi všetkých tímov sa až do finále postupným vyradzovaním prebojovali štyri najlepšie. Vo vzájomnom súboji v rámci  Oblastných futbalových zväzov si zmerali sily mužstvá TJ FK Družstevník Trhovište a OŠK Spišský Hrušov. Pohár napokon nad hlavu zdvihli futbalisti Družstevníka, ktorí súpera zo Spiša porazili s výsledkom 6:3. Finálový súboj tímov z Východoslovenského futbalového zväzu zvládli lepšie hráči TJ Mladosť Kalša, ktorí porazili MFK Spartak Medzev v pomere 6:0. V rámci Východoslovenského futbalového zväzu sa do súťaže zapojilo 46 tímov, z Oblastných futbalových zväzov bolo spolu 64 mužstiev. Víťazi dostali od župy aj šeky s finančnou pomocou na zakúpenie športového vybavenia.

Okrem kvalitnej prípravy športovcov mala Krajská futbalová liga aj tento rok zmysel nielen pre futbalistov. Po pandemickom období, kedy sa množstvo športových udalostí zrušilo, presunulo alebo hralo bez prítomnosti divákov, si mohli východniari užiť pravú športovú atmosféru naplno. Stretnutia sa odohrali na ihriskách s umelou trávou v Košiciach, Michalovciach, Trebišove, Moldave nad Bodvou i v Spišskej Novej Vsi.

Aktuálnu sezónu krajskej futbalovej ligy zavŕši Turnaj neregistrovaných hráčov, korí nefigurujú v žiadnej súťaži. Cieľom župy je oživiť futbal v mestách a obciach kraja, kde z rôznych príčin zanikol.

Mgr. Jana Jánošíková

Komunikačné oddelenie, referent pre komunikáciu s verejnosťou

Košický samosprávny kraj

 

+421 55 7268 125

jana.janosikova@vucke.sk

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore