Tlačové správy

Interaktívne výstavy, workshopy a gastronomické zážitky: Košická noc múzeí a galérií 2024 predstavuje návštevníkom unikátny program

Košice aj tento rok otvoria dvere do sveta umenia, vedy a histórie v rámci obľúbeného podujatia Košická noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 18. mája 2024 o 17:00 do polnoci. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na pestrý program v popredných kultúrnych inštitúciách ako Východoslovenské múzeum, Slovenské technické múzeum, Múzeum Vojtecha Löfflera a Východoslovenská galéria, či na ďalších 15 účastníckych lokalitách, čím sa celkový počet zapojených múzeí a galérií dostáva na 19.

V rámci Košickej noci múzeí a galérií ponúkne Východoslovenské múzeum návštevníkom exkluzívne expozície, ktoré oživujú bohatú históriu a umenie prostredníctvom interaktívnych a senzorických prvkov. Medzi hlavné body programu patria expozície Zaži gotiku, Salón renesancie a Zaži barok. Výnimočným zážitkom budú aj komentované prehliadky výstav Miro Žbirka: Roky a dni, ktorá ponúkne pohľad na život a tvorbu obľúbeného umelca, či Krvavé historky z temnice v tajomnej Miklušovej väznici, v ktorej návštevníci uvidia exponáty mučiacich nástrojov i historický byt kata.

V Slovenskom technickom múzeu návštevníkov zaujme odlievanie bronzového zvonu i prehliadka výstavou Maľované mobilom – Rudolf Schuster, ktorá ponúka unikátny pohľad na svet prostredníctvom objektívu mobilného telefónu bývalého prezidenta Slovenskej republiky. Detského návštevníka zabaví súťažná pátracia hra pre rodiny s deťmi Špión v múzeu či divadielko v Sieni elektrických výbojov. V Múzeu letectva budú môcť návštevníci preskúmať storočnú históriu československých aerolínií prostredníctvom unikátnych exponátov výstavy 100 rokov ČSA.

Centrum umenia, kde sa spája história s modernou – vo Východoslovenskej galérii budú mať návštevníci príležitosť zapojiť sa do kreatívnych workshopov a obdivovať špeciálne pripravené inštalácie a výstavy. Medzi najpútavejšie body v tohtoročnom programe patria výstavy Zdeněk Smieško – Vidieť. Cítiť. Zaznamenať. a Mucha – Drnek – Epopej / Originál z originálu, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na umenie a jeho evolúciu. Bohaté možnosti pre zábavu a edukáciu tú nájdu aj detskí návštevníci. Program doplní hudba a osviežujúce nápoje na nádvorí galérie.

Visit Košice Infopoint premiérovo predstaví virtuálnu video prehliadku histórie a architektúry – Sakrálne pamiatky Košíc. Prehliadka významných duchovných stavieb z takmer celkom neprístupných uhlov poskytne návštevníkom detailný pohľad na náboženskú diverzitu a architektonické bohatstvo mesta. Jedinečné dielo, ktoré je odkazom na titul mesta UNESCO Creative City of Media Art, bude sprístupnené v multimediálnej miestnosti infocentra na Hlavnej 59.

Nemenej lákavý program návštevníkov čaká aj v Múzeu Vojtecha Löfflera, ktoré okrem umeleckých výstav ponúkne hudobné a divadelné vyžitie, podzemný archeologický komplex Dolná brána so sériou zaujímavých workshopov, či Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice a mnoho ďalších. Kompletný program Košickej noci múzeí a galérií s časovým harmonogramom je v digitálnej podobe dostupný na tomto odkaze. V čase podujatia bude k dispozícii aj v tlačenej podobe.

Od rýchleho občerstvenia do ruky až po 7-chodové degustačné menu v réžii šéfkuchárov – súčasťou podujatia bude aj lákavá ponuka gastronomických zážitkov. Návštevníci tak budú mať jedinečnú príležitosť ochutnať špeciálne menu pripravené ôsmimi vybranými reštauráciami. Priamo vo Východoslovenskej galérii a Múzeu Vojtecha Löfflera sa hostia budú môcť naviac osviežiť výberovými drinkami, čo pridá ku kultúrnemu zážitku aj rozmer kulinárskeho pôžitku.

Zároveň na tomto odkaze zasielame informácie-tlačovú správu, fotobanku a vizuál. Takisto pripájam aj link na samotný program členov a link na podujatie KNMaG na Facebooku.

Kontakt pre médiá:

Ivana Kavulič

ivana.kavulic@visitkosice.org

+421 948 167 161

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore