Tlačové správy

Herečka Anikó Varová sa stala ambasádorkou rómskej misie a spolu spustili kampaň na výmenu okien

Občianske združenie Horúci tím, ktoré na Sigorde pri Prešove buduje nové centrum pre integráciu Rómov, spustilo kampaň na výmenu okien prostredníctvom portálu StartLab aj s podporou známej herečky Anikó Vargovej. Za necelých 13 dní kampane sa im podarilo vyzbierať už 5 000 eur na výmenu 15 okien. Podarí sa im vymeniť dvojnásobný počet? Závisí aj od Vašej podpory!

Prečo je podpora verejnosti taká dôležitá?

„Nejde o bežné integračné či komunitné centrum pre Rómov, a už vôbec nie o útulok pre tých, čo nemajú kde bývať. Takých je veľa. My budujeme miesto pre oddych tela i duše slúžiace verejnosti. Jeho chod zabezpečujú Rómovia, vrátane rekonštrukcie, ale aj starostlivosti o hostí. Je určené na krátkodobé pobytové aktivity pre všetkých: školenia, kurzy, duchovné obnovy, dovolenky. Môžete k nám prísť aj Vy,“ avizuje dobrovoľník Tadeáš Gavala. „Budova má 250 okien, z nich sme vymenili už polovicu. Aj druhú polovicu okien je potrebné vymeniť – aby tu bolo teplejšie a krajšie. Svoju podporu nám vyjadrila aj známa filmová, televízna a divadelná herečka Anikó Vargová,“  dopĺňa Gavala.

Viac informácií: https://www.startlab.sk/projekty/2326-okno-ako-dar/

Anikó Vargová opisuje svoj prvý kontakt s našou organizáciou: „Na jeseň v roku 2021 som dostala milú ponuku stať sa ambasádorkou rómskej misie. Prijímam túto ponuku s veľkým nadšením a s veľkou pokorou. Verím, že upriamim pozornosť na skutočne dobrú vec.“

”Je úchvatné, že u nás pracuje toľko rómskych dobrovoľníkov,” opisuje koordinátorka Ivana Németová. “Nikde na Slovensku som nič podobné nevidela. Ich motivácia vychádza zo skúsenosti, že táto organizácia im sprostredkovala vnútornú zmenu, pomohla im, keď to potrebovali, a teraz títo Rómovia chcú, aby sa pomohlo iným.”

Krajské centrum rómskej misie je novým projektom, kde sa využívajú 15-ročné skúsenosti v tejto oblasti. „Ponúkam ho všetkým – Rómom i Nerómom,“ dodáva štatutár Martin Mekel. “Verím, že toto spoločné dielo pomôže mnohým: Rómom, ktorí zakúšajú, že sa môžu angažovať pre spoločné dobro, i majorite, ktorá tu môže spoznať veľa šikovných, pracovitých Rómov. Iba takto – spolu – môžeme nájsť na našom území lepšiu budúcnosť.”

 Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie Volkswagen Slovakia ako matchingového partnera.

Viac informácií poskytne:

Ivana Németová, +421 911 660 955, nemetova.ivana@gmail.com

 

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore