Tlačové správy

Výstava Čas vianočný… prinesie v trebišovskom múzeu zbierku vianočných betlehemov

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás pozýva na podujatie Čas vianočný…, ktoré sa uskutoční 2. decembra 2022.

Muzeum Regionalne w Jaśle vystaví v trebišovskom kaštieli svoju zbierku vianočných betlehemov. Okrem nich sa môžete tešiť aj na výstavu vianočných ozdôb od firmy Dagmara, ktorá má v poľskom Jaśle už 40-ročnú tradíciu. Každý ich produkt je umeleckým dielom. Sklenené ozdoby vytvárajú prostredníctvom fúkania, postriebrenia ako aj ručného maľovania skla. Tieto krásne dekorácie môžu skrášliť aj vaše príbytky, pretože výstava bude predajná.

Vernisáž (prvé poschodie kaštieľa), začne o 17-tej hodine. Atmosféru k tomuto peknému podujatiu spríjemnia profesionálni hudobníci Mgr. art. Júlia Burášová, ArtD. a Tomáš Labanc, Dis. art.. Koncert odohrajú o 18-tej hodine v zrkadlovej sieni.

Júlia Burášová je profesionálna flautistka pôsobiaca v Štátnej filharmónii Košice na poste 1. hráča od roku 2010. Zároveň pedagogicky pôsobí na Konzervatóriu v Košiciach ako pedagóg hlavného predmetu – hra na flaute, kde je aj vedúcou dychového oddelenia. Je aktívnou interprétkou sólových recitálových a komorných koncertov nielen v rámci Slovenska, ale aj na medzinárodnej úrovni.

Má za sebou spolupráce nielen na domácej pôde (Štátna filharmónia Košice, Komorný orchester v Žiline, Capella Istropolitana v Bratislave), ale tiež spolupracovala s Rozhlasovým orchestrom vo Frankfurte nad Mohanom, kde aj stážovala. Zahraničnú stáž absolvovala aj v barokovom inštitúte Center de la Musique Baroque v Paríži.

 Tomáš Labanc je aktívne činný klavirista a spolupracuje s mnohými umelcami. Pôsobil ako sólo klavirista na výletnej lodi, má za sebou ako korepetítor množstvo koncertov klasickej hudby, pop music aj iných žánrov. Od roku 2015 spolupracuje s TV JOJ a podieľa sa na nahrávaní hudobných relácií. Účinkuje v muzikáli West side story a spolupracuje s orchestrom Vlada Valoviča. Od 2020 pôsobí ako učiteľ a korepetítor na ZUŠ Jantárová v Košiciach a zároveň ako korepetítor na Konzervatóriu v Košiciach.

Mgr. Mária Čatyová

Kontakt:

majkacaty@gmail.com

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore