Tlačové správy

Daniel Hevier oslavuje spolu s košickou šesťdesiatničkou

V roku 2015 sa rovnako ako Knižnica pre mládež mesta Košice dožíva krásneho životného jubilea aj jeden z najvýznamnejších a najobľúbenejších slovenských autorov pre deti a mládež Daniel Hevier. Svoju šesťdesiatku sa rozhodol osláviť netradične veľkým cestovateľským turné s názvom Hevi Tour, počas ktorého absolvuje až 60 stretnutí s mládežou po celom Slovensku a neobíde ani Košice.

Počas svojho turné v pondelok  25. mája 2015 spisovateľ navštívi aj košickú rovesníčku, kde sa o 11:00 hod. stretne s jej čitateľmi v pobočke LitPark na Kukučínovej 2. „Veľmi nás teší, že môžeme našim čitateľom sprostredkovať toto symbolické narodeninové stretnutie dvoch šesťdesiatnikov, ktoré garantuje nielen skvelú zábavu nabitú detskou literatúrou ale aj veselú muziku. A samozrejme nebude chýbať možnosť stať sa majiteľom jubilejnej knihy Daniela Heviera aj s jeho lukratívnym podpisom,“ hovorí o nadchádzajúcej návšteve Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Hevi Tour sprevádza literárna a výtvarná súťaž pre mladé talenty pod názvom Fantázia na baterky a prezentácia najnovšej, už 60-tej, Hevierovej knihy Svet zachránia rozprávky. „Kniha je určená pre deti od 9 rokov a predstavuje zmes rozprávky andersenovskej a modernej rozprávky s prvkami fantasy. V jej moderných postavách môžu malí čitatelia spoznať cínového vojačika, dievčatko so zápalkami, či Gerdu a Kaya zo Snehovej kráľovnej,“ približuje knihu Iveta Hurná.

Ako symbolické vstupné na toto stretnutie deťom poslúži vybitá baterka, ktorou prispejú k ekologickej recyklácií a podporia tak ochranu životného prostredia. Súčasťou turné je tiež súťaž Fantázia na baterky, zložená z literárno-výtvarnej súťaže a zo súťaže v zbere vybitých batérií. Obe budú vyhodnotené v decembri, v deň spisovateľových 60. narodenín.

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore