Aktuality

V Poľnom Kesove vyrastá super aquapark

S ambíciou zaradiť sa na európsky vrchol vzniká v Poľnom Kesove (18 km od Nitry) moderný komplex ThermalPark Nitrava. O tom, ako sa mení pôvodné regionálne zariadenie ThermalKesov, sa koncom mája na vlastné oči presvedčili novinári z nitrianskej Regionálnej organizácie SSN.

DSCN4970

foto: Ľudmila Synaková

S ambíciou zaradiť sa na európsky vrchol vzniká v Poľnom Kesove (18 km od Nitry) moderný komplex ThermalPark Nitrava. O tom, ako sa mení pôvodné regionálne zariadenie ThermalKesov, sa koncom mája na vlastné oči presvedčili novinári z nitrianskej Regionálnej organizácie SSN. Na tlačovej besede ich o zámeroch a postupe prestavby informoval šéf komplexu Emil Mucha, ktorý ich následne pozval na prehliadku areálu. Pri pohľade na vykopané jamy staveniska jeho slová zneli takmer neuveriteľne: „Od 1. júla tu bude fungovať bazénová hala, výplavový bazén a v tejto jame budú v priebehu leta fungovať tobogany. Tie po lete zatvoríme a po zastrešení ponúkneme na celoročné využívanie. Rekonštrukciu realizujeme za pomoci najlepších domácich i zahraničných odborníkov,“ s úsmevom presviedčal neveriacich novinárov. Ukázal aj vizualizáciu komplexu a tzv. kesovskú raketu, tobogan, v ktorom sa nadšencovi adrenalínu pod nohami otvorí podlaha a on sa spustí dolu do vody.

DSCN4968

foto: Ľudmila Synaková

Od júla v Poľnom Kesove ponúknu návštevníkom šesť bazénov, tri sauny, vírivku, športoviská, stravovacie a ubytovacie kapacity až do úrovne troch hviezdičiek. V tesnej blízkosti už zrekonštruovaného hotela návštevníkom slúži pôvodný vonkajší bazén pri jazere a detský bazén. K nim teraz pribudne bazénová hala s dvoma vnútornými bazénmi a jedným výplavovým. Veľká investícia za milióny eur výrazne zmení celý okolitý región, ovplyvní zamestnanosť a životnú úroveň obyvateľstva.

Po prehliadke a tlačovej besede novinári na vlastnej koži vyskúšali blahodarnosť termálnej vody a odstresovávali sa v saunách a vírivke.

Monika Nemčeková

DSCN4972

foto: Ľudmila Synaková

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore