Tlačové správy

Báčsky Petrovec ochutná tvorbu košického Bábkového divadla

Bábkové divadlo v Košiciach sa počas Petrovských divadelných dní predstaví na medzinárodnom divadelnom festivale dvoch krajín – Srbska a Slovenska.

Diváci z Báčskeho Petrovca budú mať možnosť v pondelok 14. septembra 2015 vidieť jednu z najúspešnejších inscenácii Bábkového divadla v Košiciach Kozliatka a vlk. Príbeh neposedných kozliatok a hladného vlka je dobre známy každej generácii. Autorka hry Libuša Lopejská sa inšpirovala klasickou „zvieratkovskou“ rozprávkou. V jej adaptácii však vystupujú len dve kozliatka – capko Zlatko a kozička Rózička – ako prototypy detí, ktoré často zostávajú sami doma a zavše im hrozí nebezpečenstvo.

Hosťovanie a prezentácia tvorby Bábkového divadla v Košiciach zviditeľní slovenské bábkarské umenie východného Slovenska vďaka projektu „Ochutnávka“ tvorby košického bábkového divadla“, ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v rámci programu Pro Slovakia.

Bábkové divadlo v Košiciach – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja – je jediné profesionálne divadlo svojho druhu na východnom Slovensku. Funguje od roku 1959 a od svojho vzniku má na konte 198 premiér.

Ladislava Juhászová

Kontakty:

tel: +421 55 6220455

e-mail: sekretariát@bdke.sk, juhaszova@bdke.sk

web: www.bdke.sk

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore