Tlačové správy

Druhý večer nepokoja

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pokračuje v cykle literárno-hudobných podujatí Štyri večery nepokoja. Vo štvrtok 15. októbra 2015 o 18:00 hod. privíta v centrálnej požičovni knižnice (Hviezdoslavova 5) ďalších dvoch zaujímavých autorov. Pozvanie tentoraz prijali poetka Marika Smoroňová a básnik Michal Rehúš.

Marika Smoroňová (1989) pochádza zo Starej Ľubovne a okrem poézie sa venuje aj výtvarnej činnosti, divadelnej tvorbe, réžii a dramaturgii. Je laureátkou viacerých literárnych súťaží (Medziriadky, Literárne Košice, Poetická Ľubovňa, Literárna Senica a iné).

Michal Rehúš (1982) pochádza zo Senice a žije v Bratislave. Je autorom básnických zbierok Poetika ataku a Program dekomunikácie. Vydáva magazín experimentálnej a nekonvenčnej tvorby Kloaka.

O hudobnú stránku večera sa postarajú dve hudobné zoskupenia Gitarové trio Košického konzervatória a duo Pro musica.

Projekt Štyri večery nepokoja pripravuje VKJB vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Jeho zámerom je predstaviť etablovaných i menej známych slovenských spisovateľov s dôrazom na rozmanitosť a rôznorodosť ich autorských prístupov.
Alena Zavocka

Verejná knižnica Jána Bocatia

e-mail: zavocka@vkjb.sk

telefón: 055/622 22 51

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore