Tlačové správy

Tretí večer nepokoja

V poradí tretie literárno-hudobné podujatie z cyklu Štyri večery nepokoja pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) na 12. novembra 2015 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5.  Autormi, ktorí predstavia svoju literárnu tvorbu, budú tentoraz dvaja básnici Valerij Kupka a Jozef Puchala.

 Valerij Kupka (1962, Zelený Háj, Ukrajina) pôsobí ako docent na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity, kde prednáša dejiny ruskej literatúry a kultúry. Doposiaľ vydal šesť básnických zbierok: Nestálosť (1994), Skomorošiny (1996), Mucha v uchu (1997), Líza tichšia ako kláštor (2000), Dom bez svetla (2004) a Zabudnutá štvrtá strana (2014). Venuje sa aj prekladu z ruštiny, ukrajinčiny a do rusínčiny. Žije v Prešove.

 Jozef Puchala (1965, Levoča) je televízny dramaturg, redaktor, režisér a literárny vedec. Ako vysokoškolský pedagóg pôsobí na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, kde sa venuje semiotike a televíznej tvorbe. V roku 1995 debutoval básnickou zbierkou Všetko, čo chýba, za ktorú získal Cenu Ivana Kraska. Píše aj pre deti. Je autorom zbierky básni Trinásťhlavý vlak (2014). Žije v Košiciach.

Tretí večer nepokoja okrem spomínaných autorov spríjemní aj jazzovo-bluesové trio Wild Things, ktoré sa postará o hudobnú stánku podujatia. Projekt Štyri večery nepokoja pripravuje VKJB vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Alena Zavocka, Verejná knižnica Jána Bocatia

e-mail: zavocka@vkjb.sk   telefón: 055/622 22 51

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore