Tlačové správy

Košice opäť ožijú VIRVAROM

Štvrtý ročník medzinárodného bábkarského festivalu Virvar – Dni bábkového divadla a hier pre rodiny odštartuje vo štvrtok 2. 6. 2016 Veselým sprievodom mestom a potrvá do nedele 5. júna 2016, kedy Detská porota vyhlási absolútneho víťaza festivalu.

Tento rok sa košickému publiku predstavia okrem slovenských divadiel aj divadlá z Izraela, Grécka, Ruska, Maďarska, Poľska, Česka či Ukrajiny. Zaujímavosťou tohtoročného festivalu je aj premiéra dvoch inscenácií. Prvou je projekt Školy úžitkového výtvarníctva, ktorá predstaví predstavenie Sarkanyi. Druhou inscenáciou je spoločný projekt ukrajinského divadla BAVKA a Bábkového divadla v Košiciach s názvom Divotvorný balón. Inscenácia tvorí defilé 10 príbehov, ktoré vznikajú ako bábkové televízne inscenácie v rámci televízneho cyklu Príbehy spod Karpát.

Program festivalu si diváci budú môcť pozrieť na viacerých miestach v centre Košíc – v sále Bábkového divadla v Košiciach; v Otvorených zónach Ostrovov kultúry Átriu bábkového divadla, Divadelnej sále Jorik na Tajovského ulici, v Divadle Thália, v priestoroch Východoslovenského múzea; na Dolnej bráne a pri Urbanovej veži. Okrem divadelných predstavení sa detskí diváci môžu tešiť na sprievodný program, ktorý tradične tvorí VIRVARLAND s tvorivými dielňami, interaktívnymi hrami a worshopmi, Nemý Virvar, burza kníh, či skákací hrad. Po minuloročnom úspechu sme opäť pripravili súťaž o atraktívne ceny.

Vstup na predstavenia, s výnimkou predstavenia v Historickej budove Štátneho divadla Košice, je voľný. Divadelné aktivityčasovo pokryjú celý deň od rána do večera a všetky vekové kategórie od 3 do 99 rokov. Podrobný program nájdu záujemcovia na http://www.bdke.sk/virvar-2016.

Podujatie organizuje Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach a Bábkové divadlo v Košiciach, a koná sa pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu a primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Podujatie finančne podporili Košický samosprávny kraj, Mesto Košice, Fond na podporu umenia a Košické kultúrne centrá K13, Poľský inštitút v Bratislave a Veľvyslanectvo Izraela v Bratislave.

Ladislava Juhászová

Kontakty:

tel: +421 55 6220455         e-mail: sekretariát@bdke.sk, juhaszova@bdke.sk   web: www.bdke.sk

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore