Tlačové správy

Vo Východoslovenskej galérii v Košiciach vystavuje Katarína Poliačiková Oheň vecí

Výstava Oheň vecí / The Fire of Things, ktorú sprístupnia vo  Východoslovenskej galérii na Alžbetina 22 v Košiciach vo štvrtok 6. decembra 2018 o 18:00 hod., mapuje posledné roky tvorby Kataríny Poliačikovej. Autorka predstaví diela, ktoré, aj keď sa pohybujú naprieč médiami, sledujú určitú tematickú líniu.

Oheň vecí rozpráva o vzťahu ľudskej, geologickej a astronomickej mierky, o prelínaní subjektívnych príbehov s veľkými naratívmi zeme či času. Oheň vecí má evokovať takmer nemožné. Hovorí predovšetkým o vystavení sa špecifickému poznaniu sveta, ktoré sa neobmedzuje na počuté a videné. Názov výstavy vychádza z autorkinho posledného projektu Skipping school, learning the fire of things / Chodiť poza školu, učiť sa oheň vecí, ktorý vizualizuje a verbalizuje vzrušenie a závrat zo zažívania sveta v špecifických momentoch – keď sa nám zjaví taký, aký by mohol byť, ak by neprechádzal sedimentami naučeného.

Tvorba Kataríny Poliačikovej je založená na každodennom pozorovaní, zbieraní a následnom editovaní. Rovnako, ako literárne tvorba brazílskej spisovateľky Clarice Lispector, ktorá vo veľkej mierke prenikla do niektorých z prezentovaných diel, Oheň vecí je na samotnej hrane jazyka.

Trvanie výstavy: 7.12.2018 – 31.3.2019

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore