Tlačové správy

Košický kraj sa zapojí do kampane Do školy na bicykli

Žiak, ktorý príde do školy na bicykli, získa Kartu Petra Sagana. Tá ho môže vykúpiť zo zlej známky.    

Žiaci a študenti počas mesiaca cyklistickej dopravy môžu dokázať, že sa vedia do školy presúvať zdravo a ekologicky. Na dvoch kolesách môžu prísť na vyučovanie v rámci kampane Do školy na bicykli – škola priateľská k bicyklom. Kampaň má podporiť záujem školákov o šport, prispieť k environmentálnej výchove a odľahčiť dopravu v okolí škôl.

Košický samosprávny kraj sa do kampane zapája po prvý raz. „Chceme, aby žiaci využívali zdravý a ekologický spôsob dopravy do školy aj mimo tejto kampane, počas celého roka. Preto sme sa rozhodli, že tie najaktívnejšie školy oceníme po letných prázdninách v septembri. Zakúpiť ich chceme stojany na bicykle,“ informoval predseda KSK.

V rámci kampane sa žiaci môžu zapojiť do dvoch súťaží. Prvá nabáda k vzniku bezpečnej cyklistickej a pešej infraštruktúry v okolí škôl. Stačí, ak škola zorganizuje podujatie v spolupráci s obcou a spracuje z neho foto- alebo videoprezentáciu. Zvíťazí škola, ktorá svoju aktivitu zverejní na profile www.facebook.com/doskolynabicykli/ a získa najviac lajkov.

V druhej súťaži sa môžu školy pretekať v počte získaných Kariet Petra Sagana. Žiak, ktorý príde do školy na bicykli, získa od triedneho učiteľa kartu, ktorá mu bude slúžiť ako žolík. Môže ho uplatniť, ak chce odmietnuť známku z ľubovoľného predmetu.

Kampaň Do školy na bicykli vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Akcia štartuje v pondelok 13. mája a potrvá do soboty 25. mája. Zapojiť sa môžu materské, základné aj stredné školy. Registrácia cez internetovú stránku www.doskolynabicykli.eu je otvorená do 20. mája.

Vlani sa do celonárodného projektu zapojilo 198 materských, základných a stredných škôl. Celkovo 6 337 registrovaných žiakov najazdilo na cestách 45 877 kilometrov.

JUDr. Anna Činčárová, hovorkyňa predsedu KSK

 

+ 421 918 766 004

anna.cincarova@vucke.sk

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore