Tlačové správy

Májové inšpirácie – autorská výstava Judity Krajčiovej

Rožňavčanom, ale i širokému okoliu známa Judita Krajčiová predstaví svoju tvorbu na výstave s názvom Májové inšpirácie v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava). V stredu 15. mája 2019  o 17:00 hod. sa uskutoční vernisáž spojená s autorkinou ukážkou techniky maľovania na hodváb.

Gemerské osvetové stredisko predstaví Juditu Krajčiovú ako neprofesionálnu výtvarníčku prostredníctvom jej vyšívaných obrazov s ľudovými motívmi, s ktorými svoju tvorbu začínala, a ktoré v súčasnosti dokáže transformovať do modernej, elegantnej a nositeľnej podoby maľovaním na hodváb.

Napriek tomu, že výtvarné umenie neštudovala, vo svojom voľnom čase sa vždy venovala tvorbe, či už výšivke, kresbe, alebo maľbe akvarelov. Námety k tvorbe čerpá nielen z tradičných ľudových motívov, ale inšpiruje sa prírodnými motívmi, kombinovaním rôznych farieb a inšpiráciu nachádza určite aj v prostredí parku, či Kaštieľa v Betliari kde pracuje. Jej diela majú dekoratívny, aj úžitkový charakter, ale hlavne sú to originálne ručné práce vyrobené s láskou a citom.

Výstava potrvá do 15. júna 2019, pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 9:00 do 15:00, alebo po dohode na telefónnom čísle 0915 884 135. Vstup je voľný.

Informácie:

Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava

Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore