Tlačové správy

Košickí dobrovoľníci pripravili historicky najväčší projekt, aký v Košiciach doposiaľ nebol!

„V rámci tohtoročnej Košickej dobrovoľníckej jesene dobrovoľníci pripravili okrem revitalizácií materských škôl, výstavby dažďových záhrad aj výnimočný projekt sadenia stromčekov s názvom Sadíme strom života,“  na úvod predstavil aktivity dobrovoľníkov pre túto jeseň Martin Ištvan, riaditeľ Dobrovoľníckeho centra Košice (DCK).

Bez finančnej pomoci štátnych úradov alebo samospráv predstavili projekt, ktorého ambíciou je vysadiť v meste Košice a jeho okolí strom za každého obyvateľa. V konečnom dôsledku by v meste a okolí mohlo pribudnúť takmer 300 tisíc stromov. Nákup sadeníc stromčekov sponzoruje Košičan Peter Ďurica s rodinou, ktorý sa rozhodol venovať svoje súkromné peniaze na prospech všetkých Košičanov. Veríme, že sa do projektu zapoja aj ďalší sponzori, ktorí ho finančne podporia.

 „Chceme osloviť širokú verejnosť, aby sa spolupodieľala na tomto projekte. Ak spoločne postupne zasadíme strom za každého obyvateľa nášho mesta, bude to dedičstvo, ktoré tu po nás ostane našim deťom a vnúčatám,“ povedal hlavný koordinátor projektu Peter Džubera.

V prvej fáze projektu, teda túto jeseň, sa zamerali na širokú verejnosť a pozemky, ktoré sú v správe mestských častí. Do sadenia sa môže zapojiť ktokoľvek. Fyzické osoby, firmy, školy, škôlky, atď. Stačí kontaktovať dobrovoľníkov na info@dobrekosice.sk alebo priamo mestské časti.

So samosprávami plánujú dobrovoľníci zorganizovať aktivity pre verejnosť. Každú sobotu od 21. septembra sa budú môcť ľudia zapojiť do sadenia na vybraných parcelách jednotlivými mestskými časťami. Začíname na Jazere, pokračujeme na Ťahanovciach, Furči, KVP a v Starom meste. Vítame spoluprácu aj s ďalšími mestskými časťami, okolitými obcami a samozrejme i s mestom Košice. Harmonogram podujatí bude vždy zverejnený na webe košických dobrovoľníkov www.dobrekosice.sk.

Mgr. Martin Ištvan, CEO, riaditeľ Dobrovoľníckeho centra Košíc

T: +421 911 041 851

M: info@dobrekosice.sk

W: www.dobrekosice.sk

FB: www.facebook.com/dobrovolnici.Kosice

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore