Aktuality

Z dvora až na Mars. TEDx sa vracia do Košíc!

Celosvetovo obľúbený formát konferencií, známy pod názvom TEDx, sa po piatich rokoch vracia do Košíc, tentokrát však v online verzii.  17. apríla 2021 si diváci budú môcť vypočuť prednášky inšpiratívnych rečníkov z pohodlia domova.

 Cieľom podujatí TEDx je zdieľať myšlienky hodné šírenia a inšpiratívne príbehy zaujímavých ľudí, ktorí sa snažia svojou troškou robiť zo Zeme lepšie miesto na život,“ zhrnul zámer konferencií organizátor Jakub Ivančo. Prednáškový formát predstavuje miestne, samostatne organizované podujatia, ktoré nesú značku TEDx, kde x znamená nezávisle organizované podujatie TED.

TEDxKošice sa vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu predstaví v online verzii, takže sa na podujatí budú môcť zúčastniť diváci z celého sveta. Podtitulom tohto ročníka je „Z dvora na Mars“. „Témou sme sa snažili prepojiť rečníkov a rečníčky, ktorí zdanlivo malými krokmi môžu zmeniť svoje okolie a častokrát aj celé komunity,“ približuje organizátorka Ivana Gavalcová.

Na podujatí zaznejú prednášky z rôznych oblastí. Z košických Kasární/Kulturparku sa divákom prihovoria novinár, učiteľ a aktivista Juraj Čokyna, biotechnologička Darina Štyriaková, neurogenetik Tomáš Eichler, investigatívna novinárka Pavla Holcová, popularizátor vedy Samuel Kováčik známy aj pod menom Vedátor a ďalší. Špeciálny talk priamo z Havaja si pripraví astrobiologička Michaela Musilová. Súčasťou online podujatia bude aj sprievodný program – hudobné vystúpenie a kvíz o témach, ktoré na konferencii zaznejú.

Záujemcovia o podujatie si môžu vybrať vstupenku z piatich kategórií, rozdelených podľa hodnoty „balíčka“. V ponuke je samostatná vstupenka, resp. jeden unikátny link na podujatie, ale aj balíky s jedným alebo dvoma linkami a špeciálnymi darčekmi. Pre divákov sú pripravené kvalitné rúška, ale aj pochutiny k sledovaniu konferencie či vecné dary, ktoré budú návštevníkom pripomínať účasť na podujatí TEDx.

Vstupenky a viac informácií o podujatí:

www.tedxkosice.sk.
www.facebook.com/TEDxKosice
www.instagram.com/tedx.kosice

Kontakt:

Jakub Ivančo

ivanco.jakub@gmail.com
+421911606827

Pavla Holcová

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore