Tlačové správy

Košice sa aj tento rok zapoja do Hodiny Zeme

Košice sa opäť zapoja do celoslovenského ekologického podujatia Hodina Zeme. V uplynulom roku metropola východu v rámci neho vypla na hodinu verejné osvetlenie na Alejovej ulici. Tento rok k nej pribudne aj Južná trieda, čím sa ušetrí dvojnásobok elektrickej energie.

foto: Košice - Turizmus

foto: Košice – Turizmus

Hodina Zeme je celosvetovým podujatím, ktoré sa koná od roku 2007. Každoročne sa jej zúčastňuje väčší počet firiem, miest a obyvateľov. Košice sa do projektu oficiálne prvýkrát zapojili v roku 2010 vypnutím osvetlenia niektorých dominánt historického centra mesta a časti jeho juhozápadného obchvatu.

Tento rok sa Košice do projektu zapoja vypnutím 150 svietidiel verejného osvetlenia na Alejovej ulici (od kruhového objazdu na Moldavskej ul. po ulicu Rastislavovu) a 147 svietidiel na Južnej triede (od križovatky ulice Jantárová až po ulice Nižné Kapustníky – most VSS, Červený rak – salaš Barca). V oboch prípadoch pôjde o vypnutie svetiel na 1 hodinu v čase od 20.30 hod. do 21.30 hod. a to už túto sobotu 23.marca.

Tieto lokality boli zvolené z dôvodu nízkeho pohybu chodcov, veľkého efektu vypnutia verejného osvetlenia a technických možností. V oboch oblastiach pôjde o ušetrenie cca 45,4 kW elektrickej energie.

Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do projektu Hodina Zeme, ktorý považujeme za efektívny spôsob, ako upriamiť pozornosť na životné prostredie a úsporu elektrickej energie,“ povedal primátor Richard Raši.

Do projektu Hodina Zeme sa môžu zapojiť všetci obyvatelia Košíc vypnutím osvetlenia, alebo iných elektrických spotrebičov.

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore