Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Psychoteror a násilie na pracovisku; Ako štát produkuje nezamestnaných

Dátum – Čas
19. 07. 2012 – 10:00 – 11:00


Pozývame Vás na tlačovú konferenciu o stupňujúcich sa prejavoch psychického násilia a šikanovania na pracoviskách na Slovensku. Ide o jav, ktorý je ťažko dokázateľný a nemá žiadnu oporu v legislatíve, pričom obete sú častokrát doživotne psychicky, ale aj fyzicky poznačené. Na Slovensku supluje Občianske združenie Práca a vzťahy úlohu štátu v ochrane a konzultáciách zamestnancov proti psychickým formám násilia v zamestnaní. Takýto stav je vzhľadom k stupňujúcemu sa mobbingu a bossing už ďalej neudržateľný. Na tlačovej konferencii budú poskytnuté aj konkrétne šokujúce výpovede a svedectvá ľudí, ktorí sú obeťami šikanovania na pracovisku či už od kolegov alebo od nadriadených.

O východiskách z danej situácie a navrhovaných riešeniach budú informovať predsedníčka združenia OZ Práca a vzťahy a poslankyňa NR SR JUDr. Mária Ritomská, členka združenia PhDr. Iveta Šipošová a ľudia, ktorí sa stali obeťami mobbingu a bossingu.

Druhou témou tlačovej konferencie bude činnosť rodinných opatrovateľov a predčasné ukončovanie povinnej školskej dochádzky z dôvodov rozličných postihnutí. Táto téma na Slovensku príliš nerezonuje, avšak na jednej strane spôsobuje produkciu ľudí s ťažkou uplatniteľnosťou na trhu práce. Na strane druhej by rodinné opatrovateľstvo bolo riešením nezamestnanosti rodinných príslušníkov starajúcich sa o dlhodobo chorých, resp. invalidných či postihnutých ľudí. Na danú tému bude hovoriť Stanislav Trnovec.

Poloha na mape

Mapa nie je dostupná


Posted by on 19. júl 2012. Filed under Tlačová konferencia. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *