Tlačové správy

Vytvorme si citový vzťah ku knihám

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravila pre širokú verejnosť v týždni od 16.februára do 21.februára 2015 pri príležitosti Medzinárodného dňa materinského jazyka bezplatné zápisné pre dospelých.

21. február sa na celom svete zaznamenáva ako Medzinárodný deň materinského jazyka. Vyhlásila ho výročná 30. Generálna konferencia Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) v novembri 1999. Na konferencii schválilo UNESCO rezolúciu č. 37, v ktorej boli zahrnuté odporúčania, aby sa vytvorili opatrenia na podporu mnohojazyčnosti. Bol to rok, v ktorom sa 21. február stal Medzinárodným dňom materinského jazyka. Tento deň mal viesť k tomu, aby si všetky národy sveta uvedomili hodnotu jazykov a rodnej reči. Prvýkrát sa Medzinárodný deň materinského jazyka slávil v roku 2000. Vtedajší generálny tajomník OSN Kofi Annan v posolstve podčiarkol, že sviatku vyjadruje podporu.

Aj napriek tomu, že slovenský jazyk nie je ľahký, nepatrí k tým najťažším. Žiaci v školách s ním však majú problémy, čo potvrdzujú aj pedagógovia. ,,Žiakom nerobí problém len pravopis, ale aj vyjadrovanie. Často nie sú schopní vyjadriť svoje myšlienky. Z pravopisu ich trápi nielen písanie tvrdého a mäkkého i, ale aj písanie čiarok,“ prezradila v stručnosti na internetovej stránke  Marianna Rybajláková z Bratislavy a jej slová by určite zazneli aj od iných kolegov z rôznych kútov Slovenska.

Žiaľ, tieto nedostatky trápi aj veľké množstvo dospelej populácie. Žijeme rýchly život, mnohé veci nestíhame a na mnohé potom zabúdame. Pokúsme sa to zmeniť. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave ponúkame pri príležitosti blížiaceho sa sviatku –  Medzinárodného dňa materinského jazyka v týždni od 16.2. do 21.2.2015 zápisné pre dospelých zdarma. Tešíme sa na Vás počas výpožičných hodín knižnice!

  • Pondelok        7:30 – 18:00
  • Utorok            7:30 – 18:00
  • Streda             7:30 – 18:30
  • Štvrtok                       zatvorené
  • Piatok             7:30 – 18:30
  • Sobota            7:30 – 12:30

 

Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj :

 

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore