Tlačové správy

Štátne divadlo Košice sa vracia – priamo k vám domov

Výborná správa pre milovníkov divadelného umenia. Divadlo je späť. Stretávať sa budeme priamo u vás doma na televíznych či počítačových obrazovkách prostredníctvom projektu Ministerstva kultúry SR, Národného osvetového centra a rezervačného portálu navstevnik.sk s názvom Online Živé umenie. V piatok 20. novembra 2020 môžete na diaľku navštíviť Štátne divadlo Košice. Ponúkame vám archívny záznam inscenácie Mastný hrniec, klasickej veselohry o ctibažnosti a prázdnom kariérizme z pera Júliusa Barč-Ivana.

Virtuálnu vstupenku na špeciálne a pohodlné miesto kdekoľvek u vás doma si môžete zakúpiť prostredníctvom portálu navstevnik.online, ktorý vám vygeneruje váš osobný kód pre pripojenie k streamu vami vybraného online podujatia.

Štátne divadlo Košice vám v online priestore počas najbližších týždňov ponúkne záznamy starších inscenácií z archívu aj aktuálneho repertoáru. Ale nielen to.  V online priestore budú mať virtuálne premiéry aj úplne nové komorné predstavenia, ktoré v posledných týždňoch spoločne pripravili opera, balet a činohra v špeciálnej koronavírusovej dramaturgii ako súčasť celodivadelného projektu Svedectvo MMXX.

NETRADIČNÁ DOBA = NETRADIČNÉ SPOJENIA. Čas, ktorý žijeme si žiada otvorenosť, spoluprácu a nové formy. Fúzia opery, baletu a činohry prinesie sériu komorných a netradičných večerov na javisku Historickej budovy ŠDKE. Bude na nich znieť Mahlerova hudba s listami Almy a Gustava Mahlera, stretnú sa Wagnerova opera Tristan a Izolda s čítaním z diel Thomasa Manna o Richardovi Wagnerovi, prierez Verdiho La Traviaty vás zoznámi so slávnou predlohou, Dámou s kaméliami Alexandra Dumasa ml.

Špeciálny hosť, baletná megastar Vladimir Malakhov uvedie spolu so sólistami a zborom baletu Večer klasického tanca zložený s jednotlivých choreografických častí klasického baletného repertoáru divadla, ale aj choreografíí svetovej baletnej klasickej literatúry ako . Sólisti Labutie jazero, Spiaca krásavica, Plamene Paríža, Luskáčik, Giselle a ďalších. Špeciálny hosť predstavenia – Vladimir Malakhov.

Večer moderného tanca bude nielen výberom autorských choreografií z tvorivej dielne sólistov baletu, ale otvorí aj pohľad do zákulisia novo pripravovanej inscenácii baletu Nureyev. V úlohe Nurejeva sa predstaví Vladimir Malakhov.

Tematický Večer ľudového tanca bude oslavou etnickej pestrosti Slovenského folklóru. Divák bude mať možnosť vidieť ukážky z mimoriadne úspešných predstavení Rodná zem a Jánošík,  a z nových autorských choreografií pripravených pre tento večer.

PROGRAM ŠTÁTNEHO DIVADLA KOŠICE NA NAVSTEVNIK.ONLINE:

  1. 11. 2020 o 19:00 – Július Barč-Ivan: Mastný hrniec – vstupenky online (činohra)
  2. 11. 2020 o 19:00 – Ondrej Šotth, Zuzana Mistríková: Charlie Chaplin – vstupenky online (balet)
  3. 11. 2020 o 19:00 – Francis Poulenc: Dialógy karmelitánok – vstupenky online (opera)
  4. 11. 2020 o 19:00 – Ondrej Šoth: Svadba podľa Figara (Mozarta) – vstupenky online (balet)
  5. 12. 2020 o 19:00 – Thomas Mann, Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková: Smrť v Benátkach – vstupenky online (balet)

SVEDECTVO MMXX:

Alma a Gustav Mahler: Manželstvo v piesňach (viac info)

Richard Wagner: Tristan a Izolda / Thomas Mann: čítanie z diel o Richardovi Wagnerovi (viac info)

Giuseppe Verdi: La Traviata / Alexandre Dumas ml.: Dáma s kaméliami (viac info)

Večer klasického tanca (viac info)

Večer moderného tanca (viac info)

Večer ľudového tanca (viac info)

Svjatoslav Dohovič, web editor a PR

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore