Tlačové správy

Košice mojim objektívom

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, a Pavel Košik pozývajú širokú verejnosť do priestorov knižnice na výstavu fotografií pod názvom „Košice mojim objektívom“. Výstava sa bude konať v termíne od 7.2.2022 do 30.3.2022.

Pavel Košík sa fotografovaniu venuje od mala, keď proces výroby fotiek bol náročný nielen na čas, ale hlavne na vybavenie. Zo začiatku to boli rodinné dovolenkové fotografie, príroda. „Naplno som sa začal venovať najmä fotografovaniu Košíc, až keď som odišiel do dôchodku“, povedal v jednom rozhovore o sebe a svojej záľube Pavel Košik a dodal: „Mojim hlavným záujmom sú námety architektúry a krajiny. Fascinujú ma detaily budov, ktoré postavili naši predkovia a tých je v Košiciach neúrekom.“

Z amatérskeho fotografa sa postupne stal umelec, ktorého fotografie majú mnoho obdivovateľov a fanúšikov. Medzi svoje vzácne fotografie zaradil fotografie fotené pri príležitosti Balónovej fiesty priamo z balóna.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov fotografických záberov mesta Košice do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na výstavu fotografií Pavla Košika pod názvom „Košice mojim objektívom“. Výstava bude dostupná pre verejnosť v rámci výpožičných hodín knižnice v termíne od 7.2.2022 do 30.3.2022. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt: www.kniznica-rv.sk      E-mail: kniznica@kniznica-rv.sk

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj: https://www.kosicego.sk/pavel-kosik-kosice-v-optike-fotografa/

www.facebook.com/pavel.kosik.fotograf

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore