Tlačové správy

V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave vystavuje Michal Krause fotografie pod názvom Pestrou přírodou

Každá fotka je jeden príbeh

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pripravila pre širokú verejnosť výstavu fotografií pod názvom Pestrou přírodou, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech.

Michal Krause od mala miluje prírodu a zvieratá. Fotografii sa venuje dlhé roky.  Úspešné podnikanie v oblasti internetu opustil v roku 2015. Láska k prírode a fotografovanie sa prepojili a dnes sa venuje hlavne wildlife fotografii, kvôli ktorej navštívil štyri kontinenty a množstvo biotopov od hôr cez severské pláne, lesy mierneho pásma až po tropické dažďové pralesy.

„Fotenie Wild-life, alebo po našom fotenie divých zvierat, je vlastne poľovačka bez obete“ vysvetlil  Ladislav Viszoczky, fotograf a člen Fotoklubu Pix-XL, rodák z Rožňavy dlhodobo žijúci v Prahe a pokračoval „Rovnako ako poľovník musí aj fotograf mať špecifickú zbraň vybranú na „skolenie“ daného zvieraťa a musí ju 100% ovládať. Musí tiež disponovať adekvátnymi znalosťami o fungovaní prírody, a o chovaní a vlastnostiach zvierat, ktoré chce fotiť. V neposlednom rade je dôležité aj extra obrovská dávka trpezlivosti a niekedy i šťastia. Odmenou fotografa sú „len“ trofeje v podobe nádherných fotografií rozmanitých zvierat v ešte rozmanitejších situáciách. Ja osobne nemám rád keď u fotografiách je dlhý text, ale u tohto žánru, kde je každá fotka jeden príbeh, by som to zaviedol povinne“ dodal Viszoczky.

Český X-Photographer, zakladateľ súťaže Czech Nature Photo Michal Krause, sa vrhol do neistých vôd práce na voľnej nohe. Väčšina jeho aktivít je tak v súčasnosti priamo spojená s fotografovaním divokej prírody. Vyžaduje si to trpezlivosť a prax – ale čakanie na správny okamih často prináša neuveriteľné výsledky.

Pozývame Vás do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na výstavu fotografií prírody, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech. Zábery wildlife je možné si pozrieť v rámci výpožičných hodín knižnice do 30.9.2022. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt: www.kniznica-rv.sk      E-mail: kniznica@kniznica-rv.sk

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj:

https://www.michalkrause.com/

https://www.michalkrause.com/blog/

https://www.canon.sk/get-inspired/tips-and-techniques/wildlife-photography-tips/

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore