Tlačové správy

Kreatívne deti budú navrhovať modely a šperky na Košice Fashion Week

K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s modelingovou agentúrou Unique One Praha ponúkajú možnosť deťom vo veku 7 až 14 rokov zapojiť sa do projektu KOŠICE FASHION WEEK 2014, konkrétne FASHION KID LAB 2014. Košice Fashion Week je módny projekt v Košiciach, ktorý sa bude konať od 20. do 26. októbra 2014 v Kasárňach/Kulturparku. Jeho cieľom je prezentovať súčasný módny dizajn. Projekt FASHION KID LAB je zameraný na podporu detskej kreativity. Jeho zámerom je, aby deti odprezentovali svoje práce, tvorbu aj proces výroby počas podujatia KOŠICE FASHION WEEK 2014. Showroomy detskej kreativity budú v pavilónoch FOXTROT a ECHO.

10628339_345384732309803_5138860860695530790_n

Úvodné stretnutie s deťmi, ktoré sa chcú zapojiť do workshopov, sa uskutoční 2. októbra o 16:30 hod. v pavilóne FOXTROT. Detskí účastníci môžu byť z výtvarných krúžkov, talentovaní školáci či dievčatá a chlapci, ktorých baví niečo vymýšľať. Dostanú možnosť podieľať sa na jedinečnom projekte, nahliadnuť do zákulisia príprav FASHION WEEK-u a ich škola alebo krúžok sa stanú oficiálnym partnerom FASHION KID LAB-u. Deti získajú praktické skúsenosti z rôznych oblastí módy a dizajnu, výrobných procesov v reklamných agentúrach a pod. Dostanú možnosť prezentovať svoje práce na prehliadkovom móle a v rámci showroomov detskej kreativity v areáli Kasární/Kulturparku a Kunsthalle/Hale umenia.

Od 2. do 19. októbra 2014 budú pavilóny FOXTROT a ECHO slúžiť ako dielne pre umelcov a deti, ktoré dostanú príležitosť spolupracovať so svetovým módnym návrhárom Marcelom Holubcom a módnou expertkou, riaditeľkou Prague Fashion Weekendu, Olo Křížovou. Detskí módni návrhári dostanú ako odmenu voľné vstupenky na detské akcie organizované v Kasárňach/Kulturparku a rôzne iné výhody.

Talentované deti môžu do FASHION KID LAB-u prihlásiť rodičia alebo učitelia, ktorí sú na workshopoch rovnako vítaní. Všetky pomôcky, ktoré budú pri svojej práci potrebovať, sú pripravené, takže nemusia so sebou nič nosiť. Postarané je aj o občerstvenie. Po rozdelení do dvoch skupín začnú mladí návrhári kresliť prvé nápady pod dohľadom umelcov a lektorov a dostanú aj domácu úlohu. Budú navrhovať strihy a dizajn, naučia sa šiť, osvoja si rôzne techniky výroby. K dispozícii budú mať dva pavilóny, ktoré budú slúžiť ako „laboratória“ a dielne. Deti si ich upravia podľa vlastných predstáv. Počas podujatia Kosice Fashion Week budú sprístupnené verejnosti. Mladí návrhári a dizajnéri budú prezentovať návštevníkom priestor, ktorý si sami vytvorili, modely, ktoré si sami navrhli a ušili a šperky, ktoré si sami vyrobili.

Každý absolvent workshoopu dostane VIP kartu na Fashion Week, zažije zákulisie veľkých prehliadok a môže sa aj aktívne zapojiť do príprav. Navyše môže vystaviť svoje doterajšie práce v priestoroch Kasární/Kulturparku. A ešte jeden bonus navyše. Dňa 23. októbra svetoznámy módny návrhár Marcel Holubec vytvorí s deťmi jedinečné šaty z papiera.

Módna show v Kunsthalle/Hale umenia je naplánovaná na 27. októbra. Bude to autorská prehliadka Fashion Kid Lab-u, na ktorej návštevníci uvidia všetko, čo deti vytvorili, vrátane modelu od Marcela Holubca. V dopoludňajších hodinách bude prehliadka pre školy a podvečer pre širokú verejnosť.

Kontaktná osoba:

Tatiana Kozejová, tel: 0948 372 210, mail: tatiana.kozejova@k13.sk

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore