Tlačové správy

Verejná knižnica Jána Bocatia číta deťom

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach sa zapája do akcie Celé Slovensko číta deťom, ktorá bude prvý júnový týždeň. Cieľom celoslovenského projektu konaného pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky  Andreja Kisku je predovšetkým rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania. Pútavé podujatie obohatené o stretnutia so spisovateľmi, ktorí sa vo svojej tvorbe zameriavajú na deti, a  vystúpenia inšpirované rozprávkou, pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia vo svojej pobočke na sídlisku KVP na Hemerkovej 39. Zámerom knihovníkov je, aby atraktívny program so zaujímavými hosťami a aktivitami prilákal nielen deti, ale aj ich rodičov. Od 1. do 5. júna 2015 budú každý deň od 14:00 hod. do 19:00 hod. čítať deťom spisovatelia, knihovníci a umelci.

Pondelok 1. júna 2015 bude v knižnici venovaný autorským rozprávkam. Od 14:00 hod. do 17:00 hod. bude hosťom obľúbený spisovateľ Peter Karpinský, ktorý okrem čítania zo svojich kníh porozpráva aj zaujímavosti z histórie komiksu. Po ňom sa o 17:00 predstaví Zuzana Kratyinová, členka Košického literárneho klubu KOLIK, ktorý pôsobí pri Verejnej knižnici Jána Bocatia. Jej rozprávky sú plné pútavých dobrodružstiev, kde hlavnú úlohu majú najmä zvieratká.

V utorok 2. júna 2015 v knižnici odznejú príbehy z národných rozprávok Európy a iných kontinentov.

Streda  3. júna 2015 bude patriť predovšetkým knihe Marky Staviarskej Marínka Somarinka o šibalke Marínke s tetovačkou kotvy na ramene, ktorá sa rozhodne nakrútiť film o námorníkoch. Deti budú mať výnimočnú príležitosť osobne spoznať jednu z hlavných postáv knihy, ktorá Marínke Somarinke pomôže nakrútiť film. Inšpiráciou bol autorke jej brat, režisér a scenárista Rišo Staviarsky. Medzi deti príde do knižnice na Hemerkovej 39 na sídlisku KVP spolu s herečkou Barborou Fritzovou. Deťom porozprávajú ako sa vyrába film a prevedú ich tajuplným svetom pohyblivých obrázkov.

Vo štvrtok 4. júna 2015  sa dostanú k slovu knihovníčky, ktoré budú čítať humorné, indiánske, hrôzostrašné a fantastické rozprávky.

V piatok 5. júna 2015 týždeň čítania deťom vo Verejnej knižnici Jána Bocatia uzavrie autorské čítanie košického spisovateľa Jozefa Puchalu. V tomto roku vydal knihu básní pre deti Trinásťhlavý vlak.  Úryvkami z nej sa bude detským poslucháčom a návštevníkom knižnice prihovárať od 14:00 hod.do 16:00 hod.

 

 

 

 

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore