Tlačové správy

Fotoklub Pix-XL Rožňava oslavuje svoje 5. výročie

Fotoklub Pix-XL a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozývajú širokú verejnosť pri príležitosti 5. výročia založenia Fotoklubu a v rámci Mesiaca fotografie na vernisáž výstavy pod názvom 4. členská výstava Fotoklubu PixXL v piatok 6. novembra 2015 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave.

„Fotoklub Pix-XL Rožňava oslavuje v novembri 2015 svoje 5. narodeniny a pri tejto príležitosti pripravil pre verejnosť na záver roka niekoľko zaujímavostí“ povedal Štefan Kesi, jeden zo zakladateľov klubu a pokračoval: „V rámci narodeninových osláv to bude predovšetkým v poradí 4. klubová výstava, avšak tentokrát o niečo vo väčšom rozsahu, než v predchádzajúcich rokoch. Výročná kolekcia predstavuje najnovšie výsledky tvorivej činnosti Fotoklubu Pix-XL. Jedenásť autorov zostavilo výstavnú kolekciu s bohatým spektrom fotografických žánrov – krajinné detaily i celky, abstrakcie, architektúra a nebude chýbať ani zátišie či akt. Kurátori vyberali diela tak, aby bola výstava kompaktná a pôsobivá. Výstavu spestria diela vyhotovené ušľachtilou historickou fotografickou technikou – olejotlač, vytvorené na klubovom workshope. Verejnosť bude mať možnosť vidieť aj časť kolekcie historických fotoaparátov, pochádzajúcich zo zbierok jednotlivých členov klubu. Expozícia bude doplnená o akýsi interaktívny prvok, pomocou ktorého jediným pohybom bude môcť návštevník meniť ročné obdobie podľa vlastnej nálady“, dodal na záver Štefan Kesi.

Prijmite pozvanie na vernisáž výstavy fotografií členov Fotoklubu Pix-XL v piatok 6. novembra 2015 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na ich 4. členskú výstavu, ktorá sa bude konať pri príležitosti 5. výročia založenia Fotoklubu. Opäť je tu jedinečná príležitosť nielen vidieť výnimočné fotografie, ale stretnúť sa aj s autormi. Výstava potrvá do 8.1.2016. Pozrieť si ju môžu záujemcovia v rámci výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore