Tlačové správy

Malé vláčiky jazdia na dopravnej priemyslovke

Široká verejnosť sa po roku môže opäť pokochať krásou malých vláčikov jazdiacich po modelovom koľajisku Strednej priemyselnej školy dopravnej na Hlavnej ulici 113. Tradičná týždňová akcia na Mikuláša tentoraz trvá od 7. do 11. decembra 2015. Každý deň od 16:00 do 19:00 hodiny bude na modelovom koľajisku s rozlohou 27 m2 premávať približne 20 vlakových súprav.

Modelové koľajisko ukryté v školských priestoroch píše už svoju 40-ročnú históriu. Postavili ho najmä študenti školy a prioritne slúži ako praktická pomôcka pri výučbe predmetov zameraných na železničnú dopravu. Jedinečná atrakcia je však svojim vzhľadom príťažlivá aj pre rodiny s deťmi. Široká verejnosť môže na malom priestore vidieť históriu aj súčasnosť vlakovej dopravy, jej rozmanitosť. Na trati sa budú míňať osobné vlaky s nákladnými, v staniciach zastanú historické súpravy ťahané parnými rušňami aj súčasné moderné rýchliky. Bezpochyby najlákavejším ťahákom akcie bude moderná súprava Českých dráh známa pod obchodnou značkou Railjet, ktorú škole darovala Železničná spoločnosť Slovensko. Reálne vlaky dosahujú rýchlosť až 230 km/h a zaisťujú rýchle a komfortné spojenie medzi Českou republikou a Rakúskom. Railjet s koncepciou push-pull bežne jazdí  aj naopak – teda s rušňom vzadu.

TS vláčiky na SPŠD Railjet

Na svoje si určite prídu najmä deti, ktoré sa nemusia len pasívne prizerať, ale ako výpravcovia sa môžu interaktívne zapojiť do riadenia síce iba modelovej, ale predsa len železničnej prevádzky. Vstup je voľný.

Kontakt:
Ing. Martin BALKOVSKÝ, vedúci Železnično-modelárskeho klubu pri SPŠD

www.facebook.com/zmkspsd           tlf. č.:0911 056 001

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore