Tlačové správy

Václav Havel – Politika a svedomie

Knižnica pre mládež mesta Košice v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej ulici v Košiciach otvorí výstavu Václav Havel – Politika a svedomie.

Výstava, ktorá je venovaná Havlovým nedožitým osemdesiatinám, pozostáva z 26 panelov. Návštevník na nich nájde slávne, aj menej známe myšlienky z jeho textov a verejných prejavov. Citáty sú výstižne doplnené fotografiami, ktoré podčiarkujú naliehavosť týchto výziev. „Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 10. októbra 2016 o 11:00 hod. v LitParku a zúčastnia sa jej študenti z Hotelovej akadémie na Južnej triede v Košiciach“, informuje a zároveň pozýva Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Václav Havel bol spisovateľom a dramatikom, jedným z prvých hovorcov Charty 77, známou osobnosťou politických zmien v roku 1989, posledným prezidentom Československa a prvým prezidentom Českej republiky. Najčastejšie je charakterizovaný ako dramatik a autor absurdných hier. Jeho výroky k témam slobody, respektíve neslobody, rovnako ako jeho výzvy, kadiaľ sa uberať, aj naďalej nastavujú nemilosrdné zrkadlo súčasnému svetu.

Výstavu pripravil Ústav pre štúdium totalitných režimov v spolupráci s Českými centrami a Knižnicou Václava Havla. Knižnici pre mládež mesta Košice ju sprostredkovalo České centrum, Bratislava a návštevníkom bude k dispozícii do 24. októbra 2016.

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore