Tlačové správy

December v Štátnej filharmónii Košice naživo aj online

Už začiatkom decembra sa priaznivci a abonenti Štátnej filharmónie Košice (ŠfK) môžu vrátiť do Domu umenia a vychutnať si koncerty vznešenej hudby naživo. Tri decembrové podujatia sú nastavené tak, aby sa odohrali najprv s prítomnosťou návštevníkov, a o týždeň na to budú dostupné v podobe streamu. “Sme veľmi radi, že otvoríme koncertnú sálu Domu umenia pre verejnosť našich milých poslucháčov. Bez nich to bolo najťažšie najmä pre členov orchestra. Na streamovaných koncertoch im veľmi chýbala bezprostredná spätná väzba a potlesk publika. Mimoriadne si vážime povzbudivé reakcie na naše online aktivity, avšak živé umenie s poslucháčmi je to, čo nás najviac motivuje v našom ušľachtilom povolaní, uviedla Lucia Potokárová, riaditeľka ŠfK.

Program naživo aj online

Na prvý zo série živých koncertov pozýva ŠfK už 3. decembra 2020 o 19:00 hod.. Na pódiu sa s filharmonikmi “stretnú” sólisti Košičania Marek a Peter Zwiebelovci (husle a viola), šéfdirigent Zbyněk Müller a skladatelia MENDELSSOHN – BRUCH – LISZT. Následne sa koncert streamuje 10. decembra na facebookových stránkach a TV TelKE.

Marek a Peter Zwiebelovci

Návštevníkov isto poteší, že ŠfK nachystala aj vianočné koncerty. Zaujímavosťou je, že v úlohe sólistu – hobojistu – sa netradične predstaví šéfdirigent Zbyněk Müller spolu s Ivetou Bachmannovou. Umelkyňa pochádza z Košíc a od roku 2003 pôsobí v Deutsche Oper Berlin na poste sólovej hráčky na anglický roh a hoboj. Orchester povedie dirigent Maroš Potokár, pravidelným návštevníkom koncertov možno viac známy ako koncertný majster košických filharmonikov. Túto nevšednú výmenu úloh si budú môcť poslucháči vychutnať 18.12. a 20.12.2020 naživo v Dome umenia, a potom online na Prvý sviatok vianočný 25. decembra 2020 v pohodlí svojho domova. V programe nebude chýbať čarokrásna Suita z baletu Luskáčik od Čajkovského.

Zbyněk Müller

Aj Novoročný koncert pripravuje košická filharmónia podobným spôsobom, aby potešila návštevníkov v sále, ale aj tých, ktorí sa aktuálne cítia lepšie doma. Viac info čoskoro.

#Bezpečne

Štátna filharmónia Košice uisťuje, že robí hygienické opatrenia nad rámec svojich povinností, aby sa návštevníci cítili bezpečne. Priestory Domu umenia sa dezinfikujú každú hodinu. Špecialitou je využívanie certifikovaného difuzéra s dezinfekčným aróma olejom čistiacim vzduch i povrchy. Samozrejmosťou je dezinfekcia rúk pri vstupe, nosenie rúšok i dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti pri čakaní na podujatia. Sedenie je sprístupnené v každom druhom rade. Koncerty trvajú hodinu a sú bez prestávky.

Info ku vstupenkám

Pokladňa ŠfK sa otvára od stredy 25. novembra 2020. Pokladničné hodiny sú od pondelka do štvrtka, v časoch 10:00 – 12:00 a 14:00 – 17:00, a tiež hodinu pred koncertom. Zároveň sa opäť spúšťa online predaj a rezervácia vstupeniek cez www.navstevnik.sk. Na vybrané koncerty platia zakúpené abonentky. Presné informácie pre abonentov sa nachádzajú pri programe pod čiarou (viď nižšie).

Kontakt pre médiá:

Lucia Radzová, PR manažérka ŠfK

+ 421 918 802 101, lucia.radzova@sfk.sk

December vo filharmónii

NAŽIVO aj ONLINE

MENDELSSOHN • BRUCH • LISZT

 1. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ A cyklus
 2. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

ŠfK | Zbyněk Müller, dirigent

Marek Zwiebel, husle ǀ Peter Zwiebel, viola 

 1. Mendelssohn: Hebridy, predohra
 2. Bruch: Dvojkoncert e mol, op. 88
 3. Liszt: Les préludes 
 1. VIANOČNÝ KONCERT
 2. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Mimoriadny

 ŠfK | Maroš Potokár, dirigent

Iveta Bachmannová, hoboj ǀ Zbyněk Müller, hoboj

 1. S. Bach: Sinfonia z Vianočného oratória
 2. F. Händel: Trio sonáta g mol pre 2 hoboje a continuo, op. 2/č. 8
 3. Albinoni: Koncert pre dva hoboje C dur, op. 9/č. 9
 4. I. Čajkovskij: Suita z baletu Luskáčik, op. 71a

VIANOČNÝ KONCERT

 1. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ B cyklus
 2. 12. 2020 ǀ 19:00 ǀ Online

ŠfK | Maroš Potokár, dirigent

Zbyněk Müller, hoboj ǀ Iveta Bachmannová, hoboj

 1. S. Bach: Sinfonia z Vianočného oratória
 2. Marcello: Koncert pre hoboj a orchester d mol
 3. Albinoni: Koncert pre dva hoboje C dur, op. 9/č. 9
 4. I. Čajkovskij: Suita z baletu Luskáčik, op. 71a

www.sfk.sk

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore