Tlačové správy

Najpopulárnejší muž v krajine

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Ústavom pamäti národa ponúka pre študujúcu mládež i širokú verejnosť v rámci projektu Tajomstvá v literatúre IV. výstavu fotografií dejinných udalosti roku 1968 pod názvom „Alexander Dubček – Úsmev, ktorý spájal“.  Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.

Alexander Dubček bezpochyby patrí medzi najznámejšie osobnosti Slovenska, radíme ho medzi  slovenských velikánov 20. storočia. Väčšina ľudí si ho pamätá ako srdečného človeka a politika s úsmevom. A v neposlednom rade patri medzi  najznámejšie slovenské osobnosti v Európe i vo svete.

„Prostredníctvom rôznorodých aktivít projektu prinášame širokej verejnosti, všetkým vekovým kategóriám možnosti, ako nájsť svoju duševnú pohodu, nádej, smerovanie života a krásu v každodennom živote“ povedala odborná pracovníčka úseku náučnej literatúry Anna Kešeláková. „Významné okrúhle výročia sú vždy dôvodom na pripomínanie si osobností s nimi súvisiacich, a to v rôznych formách. Na jeseň 2021 si pripomenieme 100. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. V spolupráci s Ústavom pamäti národa sme pripravili o tejto významnej osobnosti besedu i výstavu pre širokú verejnosť. Besedy sa zhostí autor výstavy Mgr. Peter Jašek, PhD., pracovník ÚPN“ dodala pracovníčka knižnice.

Rok 2021 je Medzinárodným rokom mieru a nádeje. V rámci projektu Tajomstvá v literatúre IV. Vás pozývame do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č.3 na výstavu fotografií dejinných udalosti roku 1968 pod názvom „Alexander Dubček – Úsmev, ktorý spájal“. Výstava potrvá do októbra 2021 a je prístupná v čase výpožičných hodín. O termíne besedy k výstave budeme verejnosť včas informovať. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj:

https://www.upn.gov.sk/data/files/upn_letak_dubcek_SK_verzia.pdf

https://historyweb.dennikn.sk/clanky/detail/aky-bol-alexander-dubcek

 

 

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore