Tlačové správy

Deň detí bude v Košickom kraji opäť pestrý

Župné kultúrne zariadenia sústreďujú zaujímavý program aj veľkú časť aktivít pre deti hlavne na víkend od 4. do 5. júna.

Košický kraj aj tento rok ožije zábavou a detským smiechom, 1. jún prinesie radosť hlavne najmenším východniarom. Aktivity chystá spolu sedemnásť župných kultúrnych zariadení. Atrakcie prichystali knižnice, múzeá, galérie aj osvetové strediská po celom kraji. „Ani tento rok sme nezabudli na Medzinárodný deň detí, v Košickom kraji bude o voľný čas malých východniarov dobre postarané. Na svoje si prídu menej aktívne deti, ktoré si v knižniciach budú môcť vypočuť úryvky z kníh, no niečo zaujímavé sa chystá aj pre dobrodruhov. Program pre nich pripravuje napríklad Východoslovenské múzeum v Košiciach, kde je pripravené Dopoludnie s prírodovedcami, či Stredoveká univerzita. Zábavné činnosti však rodičia aj deti nájdu v krajských kultúrnych stánkoch v stredu na sviatok všetkých detí, ako aj počas najbližšieho víkendu,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.  

Na Spiši sa bude Deň detí oslavovať v Spišskom kultúrnom centre a knižnici v Spišskej Novej Vsi, kde sa budú realizovať tvorivé dielne a pracovať s knižnými ilustráciami. Spišské divadlo chytí za srdce malých divákov predstavením Perníková chalúpka. Zaujímavú Prechádzku kaštieľom v Markušovciach ponúka Múzeum Spiša, kde budú deti hádať rozprávku podľa indícií. Zábavu si zaručene užijú aj na treťom ročníku festivalu Letohranie, ktoré bude prebiehať cez víkend. Tvorivú dielňu v mestskom parku v Spišskej Novej Vsi na tému živočíchov chystá i Galéria umelcov Spiša.

Veselo bude aj na Gemeri. Banícke múzeum v Rožňave pozýva na TýžDEŇ detí. v Zážitkovom centre Sentinel budú najmenší napríklad rozpojovať horniny aj ryžovať zlato. Gemerské osvetové stredisko v Rožňave poteší remeselníckymi dielňami i ľudovými hrami. Na program láka aj Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave, ktorá vyrozpráva príbehy aj dramatizáciu.

Deti sa o slovo prihlásia aj na Zemplíne.  Zemplínske múzeum v Michalovciach v nedeľu pozýva do skákacieho hradu, ale aj na návštevu expozícií. Zemplínska knižnica v Trebišove zas organizuje detské verejné čítanie.

Deň otvorených dverí si v sobotu užijú najmenší v Divadle Thália Színház, nebudú chýbať tvorivé dielne, ale aj gastro ochutnávky. Divadlo Romathan v Košiciach zahrá predstavenie Starodávne rómske melódie pre deti v Košických Oľšanoch. Ani tento rok nesmie chýbať ponuka predstavení v rámci festivalu Virvar, ktoré ukáže umenie bábkoherectva aj v podaní Bábkového divadla Košice.  Deti aj dospelých, ktorí sú duchom stále mladí, rozveselia aj aktivity Verejnej knižnica J. Bocatia v Košiciach, Kultúrneho centra Medzibodrožia a Použia či Východoslovenskej galérie v Košiciach. O podrobnom program informujú krajské kultúrne organizácie na svojich webových stránkach a sociálnych sieťach.

JUDr. Anna Terezková, vedúca komunikačného oddelenia, hovorkyňa predsedu KSK
Košický samosprávny kraj

+421918 766 004

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore