Tlačové správy

Koalícia občanov Slovenska k trom najpálčivejším otázkam súčasnosti

Rómsky problém

Slovensko zažíva v ostatných týždňoch nebývalý boom – bohužiaľ nie hospodársky, ale boom riešenia rómskeho problému. A čuduj sa svete, že ho chcú riešiť práve tí, ktorí ho spôsobili. Sú to tie politické strany a politici, ktorí si ho dlhé roky nevšímali a o riešenie  vôbec nemali  záujem. V opačnom prípade by sme na Slovensku dnes tento rómsky  problém nemali.

Veľmi by sme politikom a politickým stranám krivdili, keby sme hovorili, že ich rómsky problém nezaujímal. Samozrejme, že ich zaujímal a to len pred voľbami, kedy stovky členov politických strán navštevovali rómske osady po celom Slovensku s lístočkami, kde boli napísané čísla tých, ktorých je potrebné vhodiť do volebnej urny, za čo im vyplatili pár drobných. Rómovia vo svojej chudobe, naivite a samozrejme hlúposti predali za pár drobných aj svoju budúcnosť, lebo týmto politickým stranám vôbec nešlo o vyriešenie ich problému, ale išlo im hlavne len o ich hlasy. Štát nikdy nevyriešil tieto volebné podvody, lebo to nikdy nebolo v jeho záujme.

A tak vznikajú na Slovensku rómske osady, kde je na jednej strane neskutočné bohatstvo a o pár metrov neskutočná chudoba,  čo sa veľmi podobá aj na Slovensko- na jednej strane je neskutočné bohatstvo a na inej strane státisíce chudobných.  Občania ani nevedia, čo si majú o celej reforme myslieť, či je myslená vážne, alebo len naoko, keď na jednoduchú otázku redaktorky v televíznej relácii, ako by si oni sami vyriešili problém, ktorý má mediálne známy občan Oskar Dobrovodský, odpovedal jeden minister, poslanec a splnomocnenec vlády naučenými, nič neriešiacimi frázami. 

Vyslovujeme preto obavy, či rómsky problém nie je len o naučených frázach, aby sa pred očami skryli iné  mnohé problémy, ktoré trápia občanov Slovenska. V opačnom prípade by sa pri tomto, doslova bombastickom mediálnom začiatku riešenia rómskeho problému odstavila seriózna analýza, že kto celú reformu bude riešiť a koľko to bude štát stáť, nakoľko slovo štát sa v zmienenom materiáli objavuje viackrát. Koalícia občanov Slovenska (KOS) oceňuje snahu niečo s rómskym problémom, ktorý sa valí Slovenskom a každým dňom je tá pomyslená guľa väčšia a väčšia. KOS má vlastný pohľad na riešenie rómskej otázky, ktorý nemá 100 bodov, je jednoduchší, lacnejší a aj efektívnejší.

Zdražovanie bez zvyšovania DPH

Znova sa musíme na chvíľu vrátiť k nášmu prvému príspevku, kde opisujeme dvoch ústavných činiteľov, jeden z koalície a druhý z opozície ako o sebe hovoria v televíznej relácii sediac oproti sebe pred státisícmi divákmi, kto viac odpočúva, dáva, dáva zlaté padáky, kradne. O tom, že sa slovenská politika vôbec nemení, nás znova a znova presviedčajú nové televízne relácie a tí istí politici, ktorí  o sebe hovoria, kto viac zdražuje, ten z vlády hovorí, že pravica vie zdražovať  len cez zvýšenie DPH, ten z pravice je z toho tak zmätený, že na to nehovorí nič, lebo je pravda, že oni zvýšili DPH o 1%, keďže on to nevie nijako argumentovať, musíme to  urobiť za nich my, občania, ktorí sme doslova s drastickým zvyšovaním cien konfrontovaní denne a musíme sa aj my priznať, že sme tiež zmätení, ale len z toho, kde máme začať.

Začnime hoci aj na benzínovej pumpe, kde sú ceny najvyššie, aké kedy na Slovensku boli. Naopak, tí si spokojne mädlia ruky, lebo štát vyberie od občanov cez spotrebnú daň oveľa viac a vôbec nikoho netrápi, že tento drahý benzín musia kupovať aj tí do starých škodoviek, žigulákov a to určite nie sú žiadni milionári. Podotýkame, že na Slovensku platia za liter benzínu občania viac ako napríklad v Rakúsku. Pri Rakúsku sa ešte na chvíľu zastavme, lebo aj porovnanie cien potravín  nevychádza pre Slovensko pozitívne – a to nehovoríme o pokutách, ktoré od občanov vyberajú policajti. Sú podstatne vyššie na Slovensku. Je veľmi zaujímavé, že teraz niekto z politikov nepostaví pred televízne kamery nákupné košíky a neporovnáva ceny. Samozrejme, že to neurobia, veď oni si žijú život v blahobyte, prepychu.

Myslíme si a KOS tiež, že politikom vôbec nezáleží na tom, ako občania Slovenska žijú, ako kupujú potraviny nie tie, ktoré sú zdravé ale tie, ktoré im zasýtia žalúdok, aby nepomreli. Aj tu má všetko na svedomí politika a politici, ktorí nevedia gazdovať, ale plytvať a v prípade, že to vyplytvajú, tak bez hanby zvýšia dane, poplatky, odvody registrácie a bohviečo, čo my sa dozvieme len vtedy, keď to platíme. Títo politici majú na rukách hodinky za státisíce, luxusné bývanie, luxusné dovolenky, ich deti chodia do prestížnych škôl. Politici na Slovensku vlastnia buď priamo, alebo cez nastrčené osoby jachty, lietadlá, hotely, fabriky, elektrárne, prepychové reštaurácie a my občania ani netušíme, čo ešte všetko. My sa na nich dívame ako nás majú „na háku“, zahrajú divadielko, aby nás oklamali, ale namiesto toho divadielka a fráz nám nedajú návod, ako tento prepych, ktorí oni majú dosiahnuť. Ak to my občania  nezmeníme na spravodlivo fungujúci systém, tak dovtedy to tak bude…

Občan a lieky

Záťaž pacientov poplatkami za lieky má stúpajúci trend. Už v tejto chvíli sa ceny liekov pre bežných ľudí, a to nehovoríme o dôchodcoch, stávajú neúnosné. Lieky pre nedostatok prostriedkov nevyberajú a neužívajú, čím vystavujú svoj zdravotný stav prudkému zhoršeniu. Náhradné alternatívy liekov, ktoré sú ponúkané lacnejšie, aj to len o minimum, majú spravidla oveľa slabší účinok a vôbec nie je pravda, že dokážu nahradiť drahšiu, lepšiu a účinnejšiu látku. Je potrebná okamžitá analýza a korekcia zo strany poisťovní a v neposlednom rade aj Ministerstva zdravotníctva, ktoré nemá o potrebnú analýzu a korekciu záujem. Veď pacient nech trpí…

 • Stanislav Martinčko – predseda KOS
 • MVDr. Renát Mandelík, PhD. – podpredseda KOS

 

 

Komentáre

komentárov

1 Comment

1 Comment

 1. Christie

  2. septembra 2014 at 16:19

  Keep onn working, great job!

  my blog :: bathroom remodeling ideas for
  small bathrooms on a budget (Christie)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore