Tlačové správy

Týždeň slovenských knižníc vo vranovskej knižnici

Kvalitná literatúra je studnicou nášho duševného zdravia. Knihy sú v dnešnej záplave priemernej televíznej kultúry ako voda v púšti. Používajme ich ako terapiu – pre naše telo a dušu, starostlivo si vyberajme, čo čítame, ale čítajme.

Prvý jarný mesiac marec  sa nám už akosi automaticky spája knihou, čítaním, knižnicou a aj tento rok je v našej knižnici spätý s celoslovenským podujatím Týždňom slovenských knižníc s mottom „Knižnice pre všetkých“, ktorý vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských spisovateľov.

Patrí k tradícii, že v marci prichádzajú do vranovskej knižnice autori, spisovatelia, historici, ktorí tu prezentujú svoje knihy a svoje diela. Minulý týždeň sa uskutočnilo stretnutie so spisovateľkou, speváčkou, lekárkou  Marcelou Laiferovou, mládeži sa predstavil spisovateľ a prekladateľ Juraj Šebesta a tí, ktorí chcú pestovať svoju pamäť, sa stretli s trénerkou pamäti Mgr. Dankou Petrufovou. Týždeň uzavrel Deň ľudovej rozprávky z Dobšinského truhlice s jeho zvykmi a tradíciami. Záverom bol celoslovenský test o vedomostiach o Dobšinskom.

Čo pre Vás pripravila Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou počas Týždňa slovenských knižníc 18. – 24. marca 2013:

pondelok 18.3.2013 o 10:00 hod. otvoríme vo vranovskej knižnici Týždeň slovenských knižníc  a slávnostne zapíšeme  do knižnice prvákov zo ZŠ Sídlisko II. 

utorok 19. 3. 2013 o 10:00 hod. bude pripravené podujatie so zástupcami Parlamentnej knižnice  NR SR a budú prezentovať informácie o Národnej rade pre občanov. Zároveň slávnostne zapíšeme za čitateľov knižnice prvákov zo ZŠ Sídlisko Juh. V tento deň slávnostne ukončíme stretnutia pre seniorov, ktorí sa naučili surfovať na internete a pracovať s PC.  Deťom ponúkame na oddelení pre deti  popoludní od 13:30 hod. výtvarné tvorivé dielne. Pozývame všetky deti, ktoré chcú príjemne stráviť popoludňajší čas.

stredu 20.3.2013 o 10:00 hod.  slávnostne zapíšeme  do knižnice prvákov zo ZŠ Bernolákova. Popoludní o 16:00 hod   bude stretnutie so spisovateľkou a herečkou Milkou Zimkovou a slovenskou spisovateľkou a novinárkou Gabrielou Rothmayerovou pre širokú verejnosť o ich spoločnej knihe „Dve v jednom“.

stredu 20.3.2013 O 10:00 hod.  slávnostne zapíšeme  do knižnice prvákov zo ZŠ Lúčna a Cirkevnej spojenej školy. O 14:00 hod. bude pre deti pripravené zážitkové dramatizované čítanie Čarodejná metla s Elenkou Kladnou.

Vo štvrtok 21.3.2013 o 10:00 hod.  sa žiaci základných škôl stretnú s lekárkou MUDr. Janou Jenčovou, ktorá im priblíži svoje poslanie a zážitky z misií v Afrike. V ten stý deň o 16:00 hod. je naplánované stretnutie Vranovčanov a tých, ktorí si obľúbili stretnutia  k histórii vranovských ulíc s Mgr. Cyrilom Melničákom. Témou ôsmej prezentácie budú dejiny pôvodného slovenského kostola vo Vranove.

Pre návštevníkov Hornozemplínskej knižnice  pripravujeme  tradičné knižničné aktivity  – burza kníh (každý deň, kniha za 0,10 centov), zápisné za 10  centov, X box pre deti a ďalšie príjemné prekvapenia. Od 18.3.2013 sa uskutoční Prieskum  spokojnosti čitateľov so službami knižnice.

Tešíme sa na všetkých čitateľov a návštevníkov, ktorí zavítajú do knižnice a využijú literatúru ako terapiu pre telo i dušu.

Oddelenie bibliografie a regionálnej literatúry
Hornozemplínska knižnica
Vranov nad Topľou
Tel.: 057/4464468, klapka 105
Web: http://www.vthk.sk

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore