Tlačové správy

Tri štvrtiny založených s.r.o. sú jednoosobové spoločnosti, každá 15. má virtuálne sídlo

Bratislava/Košice 31. 7. 2013 – Podľa prieskumu spoločnosti SroOnline.sk s.r.o., ktorá je jednou z vedúcich spoločností v oblasti poradenstva pri založení s.r.o., sú takmer tri štvrtiny všetkých novozaložených s.r.o. jednoosobové spoločnosti. Z prieskumu tiež vyplynulo, že každá 15. spoločnosť založená cez SroOnline.sk využíva virtuálne sídlo v Bratislave alebo Košiciach. Prieskum bol vykonaný na 700 klientoch spoločnosti SroOnline.sk.

Takmer tri štvrtiny nových eseročiek sú „jednoosobové“ spoločnosti

Podľa prieskumu SroOnline.sk je 72 % novozaložených s.r.o. spoločnosťou s jediným spoločníkom a konateľom v tej istej osobe. Toto číslo len potvrdzuje avizovaný záujem živnostníkov po nedávnych legislatívnych zmenách o prechod zo živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným. Podnikanie prostredníctvom s.r.o. je častokrát výhodnejšie ako klasická živnosť, a to najmä s ohľadom na menšie riziko podnikania a výhodnejšie odvodové zaťaženie. Vďaka zavedeniu online registrovým konaniam na živnostenskom úrade a obchodnom registri sa založenie s.r.o. stalo aj cenovo dostupnejším. Bezstarostne založiť novú s.r.o., vrátane poradenstva od odborníkov SroOnline.sk a poplatkov pre štát, je možné už za
279,75 eur.

Onedlho príde významná zmena v oblasti zakladania obchodných spoločností. Pripravovaná novela Obchodného zákonníka, ktorej navrhovaná účinnosť sa posunula z 1. októbra na 1. december tohto roka, opäť sťaží začiatky v podnikaní. Od uvedeného dátumu bude potrebné základné imanie (pri s.r.o. v minimálnej výške 5000 eur) vkladať do banky. Doteraz najčastejšie využívaný spôsob splácania vkladu 5000 eur v hotovosti k rukám správcu vkladu už nebude možný. Z uvedeného dôvodu sa predpokladá, že do nadobudnutia účinnosti novely Obchodného zákonníka záujem o založenie s.r.o. výrazne porastie.

Virtuálne sídlo využíva každá 15. spoločnosť

Ďalším zaujímavým zistením je, že takmer každá 15. spoločnosť založená cez SroOnline.sk využíva virtuálne sídlo v Bratislave alebo Košiciach. Virtuálne sídlo (niekedy označované aj ako virtuálna kancelária alebo registračné sídlo) slúži ako alternatíva k prenájmu kancelárie v prípade, ak spoločnosť alebo zakladatelia nemajú vlastnú nehnuteľnosť, ktorú by mohli zapísať ako sídlo do obchodného registra.
Výhodami virtuálneho sídla sú okrem nižších prevádzkových nákladov aj anonymita skutočného sídla spoločnosti, lukratívna adresa zapísaná ako sídlo spoločnosti v obchodnom registri a tiež preberanie a notifikácia o prijatej pošte. Cena za virtuálne sídlo v Bratislave a Košiciach sa pohybuje od 20 eur mesačne.

Informácie o SroOnline.sk

SroOnline.sk s.r.o. je súčasťou holdingu CORPORATE SERVICES s.r.o., ktorá patrí medzi vedúce firmy poskytujúce poradenstvo v oblasti založenia obchodných spoločností na Slovensku. SroOnline.sk je tiež poskytovateľom virtuálneho sídla v Bratislave a Košiciach. V rámci poradenstva pri zakladaní spoločností poskytujeme našim klientom biznis bonusy na základe spolupráce s partnermi: VÚB banka, Etarget a E-Zone Technologies. Dlhodobým cieľom holdingu je stať sa medzinárodne známou spoločnosťou, ktorá poskytuje služby svetovej kvality a tým zlepšiť imidž slovenských služieb. Ďalšie informácie môžete nájsť na našej webovej stránke www.sroonline.sk.

Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte:
Mgr. Tomáš Hôra
SroOnline.sk s.r.o.
Tel.: +421 903 132 896
hora@sroonline.sk
http://www.sroonline.sk/kontaktSroOnline.

Logo_SroOnline.sk_slogan

Komentáre

komentárov

2 komentáre

2 Comments

  1. Matus

    17. augusta 2013 at 14:59

    Co sa tyka virtualneho sidla v Bratislave, tak este dost lacne je na http://www.mojesidlo.sk/virtualne-sidlo-firmy/. Nie je to ale v strede mesta, takze zrejme preto to moze byt lacnejsie.

  2. Peto

    20. októbra 2013 at 20:23

    najlepsiu ponuku virtualnych sidiel maju tu http://www.onlineinvest.sk/virtualne-sidlo-spolocnosti

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore