Tlačové správy

Na Košickom hrade môžete v auguste táboriť spolu so stredovekými vojakmi

Prázdninové mesiace a dni dovoleniek sú vhodným obdobím nielen na oddych a načerpanie nových síl, ale tiež možnosťou získať nové poznatky z našej minulosti. Práve tieto skutočnosti motivovali občianske združenie Castellum Cassovia, ktoré v mesiaci august 2013 pripravilo na Košickom hrade vojenský stredoveký tábor. V priestoroch Košického hradu budú môcť návštevníci zažiť život v stredoveku. Pripravený je výcvik vojenskej jednotky, hradná kuchyňa, atrakcie pre deti, lukostreľba, hod sekerou a mnohé iné. Táborisko je určené pre malých, aj veľkých.

Tajomný hrad nad Košicami je jedným z najväčších hradov v Uhorsku a štvrtým najväčším na Slovensku. Na strategickom mieste, z ktorého bolo možné strážiť a ovládať dôležité cesty z Košíc na Spiš, sa na vrchu zvanom Hradová (466 m n.m.), týčiacim sa nad údolím Hornádu severozápadne od mesta, nachádzajú pozostatky stredovekej stavby známej ako Košický hrad.

Občianske združenie Castellum Cassovia má za sebou od otvorenia hradnej sezóny viacero zaujímavých podujatí – bubnový workshop, Dni Slovákov – Svetové stretnutie zahraničných Slovákov so zameraním na odievanie v stredoveku, lukostrelecký workshop, Teatro in Castro – prehliadku dobových divadiel (Miro Kasprzyk – popredný slovenský mím, divadlo Veritas, divadlo Kapor na scéne), Ethno rytmy Radka Zeleňáka, podujatia Lukostreľba ako obrad a Kuchyňa predkov. Okrem tematických akcií dobrovoľníci združenia prevedú návštevníkov po priestoroch Košického hradu a poskytnú im o ňom zaujímavý odborný výklad.

Castellum Cassovia, o. z. zabezpečuje kultúrny program na Košickom hrade v roku 2013, hlavnou úlohou združenia je vrátiť život na Košický hrad. Program je vytváraný s pomocou Mesta Košice, MK SR, Košice 2013 – EHMK.

 Bc. Ľuboš Porada

predseda Castellum Cassovia, o.z.,  porada@kosickyhrad.sk,   0949 869 861

Kalendárium pripravovaných aktivit: 

2. – 4. 8. 2013

Otvorenie vojenského tábora

10.8.2013

Prehliadka hradu – výroba pecí

17.8.2013

Prehliadka hradu – pečenie chleba

23. – 25. 8. 2013

Buhurt

29. – 31. 8. 2013

SC – Vinné

7. – 8. 9. 2013

Festival dobovej hudby

14.9.2013

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

28.9.2013

Tradičné píšťaly

5.10.2013

Nočná porehliadka hradu

 

Komentáre

komentárov

1 Comment

1 Comment

 1. remodeling your laundry room

  14. septembra 2014 at 2:41

  Link exchange is nothing else except it is simply
  placing the other person’s web site link on your pagte
  at suitable place and other person will also do same in support of you.

  Feel free to surf to my website remodeling your laundry room

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore