Tlačové správy

Na Leto v parku 2012 príde do Košíc aj Emir Kusturica

Tradičný mestský festival mení termín a miesto, nie však kvalitu

Obľúbený mestský festival Leto v parku už po štvrtý krát spríjemní Košičanom i návštevníkom mesta prázdninové dni. „Tentokrát v novom, skrátenom termíne od 6. do 12. augusta 2012 prinesieme skutočne ´hustý´ program, netradičné hudobné spojenia, ale hlavne skvelú letnú atmosféru,“ priblížil projektový manažér festivalu Jozef Môcik. Festival je jedným z kľúčových podujatí projektu n. o. Košice 2013 a tento rok zmení aj svoje tradičné miesto konania. Kasárne/Kulturpark pre rekonštrukciu nahradí areál kúpaliska Ryba na Aničke.

Sedem festivalových dní prinesie spolu vyše 15 koncertov lokálnych, slovenských a zahraničných kapiel, divoké DJs afterparties, divadelné predstavenia pre deti a dospelých, veľkolepé filmové prekvapenie, ale aj množstvo atrakcií, sprievodného programu a zábavy pre celú rodinu.

„Nepochybne najväčším lákadlom festivalu bude svetoznámy režisér a filmový producent Emir Kusturica, ktorého spoznáme aj ako muzikanta s jeho kapelou No Smoking Orchestra. Určite potešia koncerty Jany Kirschner, Tatabojs či Puding Pani Elvisovej a medzi interprétmi, ktorí nekŕmia komerčné rádiové vlny, ale do Košíc prinesú pohodu a zábavu budú aj Sister Gracie, Le Payaco, Floex a Ólafur Arnalds,“ dodal J. Môcik. Ako spresnil, živé vystúpenie hudobného projektu Emira Kusturicu pre filmových fajnšmekrov doplní netradičný 12 hodinový nočný filmový maratón jeho najznámejších filmov. Viac informácií o festivale, účinkujúcich a kompletný program už čoskoro nájdete na portáli www.letovparku.sk.

 

 

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore