Tlačové správy

Poďte s nami prekonať rekord!

Michalovce pozývajú všetkých Michalov a Michaely, ale aj všetkých milovníkov dobrej zábavy, kvalitného jedla a priateľských stretnutí, aby asistovali pri zmene zápisu v slovenskej Guinnessovej knihe rekordov. Počas vlaňajšieho festivalu Fest dupľa sa na námestí v Michalovciach zišlo 413 nositeľov tohto mena a tak vznikol základný rekord.

Pre tento rok pripravilo mesto samostatný program s názvom Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám ako súčasť TOP podujatí programu Terra Incognita 2014 a v ňom opäť množstvo atrakcií. Bohatý program začína už v piatok večer 5. septembra veľkým hudobno-zábavným programom, venovaným všetkým Michaelám a Michalom. Hviezdami programu budú speváčka Michaella, ktorá nás reprezentovala v súťaži Eurovision Song Contest 2010 a akordeónový virtuóz Michal Červienka. Spoločnosť im budú robiť známi športovci, tiež nositelia mena Michaela a Michal a organizátori sľúbili privítať aj najstaršieho Michala.

Sobotňajší program štartuje o 10:00 registráciou Michalov a Michael. Sekundovať mu bude prehliadka zemplínskej špeciality – holubkov, ktoré budete môcť aj ochutnať a vypočuť si pritom vystúpenia folklórnych skupín a amatérskych umelcov z Michaloviec a okolia. Ak sa rozhodnete spoznávať centrum Zemplína a jeho históriu, odporúčame vám „špacirki po varošu“, ktoré začínajú tiež o 10:00 pred mestským úradom v Michalovciach. Od pol jednej môžete obdivovať zručnosť zemplínskych kuchárok (ale aj kuchárov) v súťaži v zakrúcaní holubkov. To už sa na námestí začnú sústreďovať všetci Michalovia, Michaely aj malí Miškovia, aby pod dohľadom notára urobili pokus o prekonanie rekordu z minulého roka.

Ak ste hrdí nositelia mena Michal a Michaela, privítajú vás Michalovce ako osobitne vzácnych hostí. Prijmite pohostinnosť organizátorov a prežite príjemný víkend v srdci Zemplína. K TOP podujatiam patria už neodmysliteľne zľavy na rôzne atrakcie, sprievodné programy alebo iné zaujímavosti. Čo pre vás pripravili Michalovčania?

Michalovské Zemplínske múzeum poskytuje 50 % zľavu na vstupnom a v obľúbenej kaviarni a reštaurácii Zlatý býk vám naservírujú kávu zdarma. Ak chcete aktívne oddychovať, môžete navštíviť s 50 % zľavou Tenis centrum alebo si užiť adrenalín na panitballovom ihrisku na Zemplínskej Šírave. Pre víťaza súťaže je pripravená osobitná cena – 3 mesačná permanentka do Fitness centra. Tešíme sa na stretnutie s vami 5. a 6. septembra v Michalovciach.

TERRA INCOGNITA je samostatný program iniciovaný regionálnou samosprávou na podporu kultúry a rozvoja kultúrneho cestovného ruchu prostredníctvom vytvorenia trvalo udržateľnej ponuky destinácií, produktov a služieb. Hlavnou témou programu je kultúrne dedičstvo rozložené a zachované na 3 tematických cestách – železnej, gotickej a vínnej. Historický potenciál v jednotlivých obciach a mestách Košického kraja tak vytvoril línie jedinečných ciest, po ktorých môže návštevník putovať a spoznávať nielen historické témy jednotlivých ciest, ale aj zažiť jedinečnú atmosféru kultúrnych, športových a iných podujatí, ktoré na týchto cestách ponúkame.

Viac na www.terraincognita.sk

Mesto Michalovce je organizátorom podujatia Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám. Mesto je prirodzeným centrom Zemplína a aj preto získalo pomenovanie srdce Zemplína. Môže sa pýšiť bohatou históriou, ktorá siaha až do polovice 11. storočia. Čo však návštevníka mesta zaujme dnes, je najmä jeho dynamický rozvoj a mladistvý vzhľad. Je to mesto, v ktorom sa stretávajú rôzne kultúry a to je tiež jedna z jeho atraktívnych podôb. Mesto je veľmi zdatným organizátorom rôznych kultúrno-spoločenských, ale aj športových podujatí, preto aj návšteva TOP podujatia Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám garantuje dobrú zábavu a kvalitné zážitky.

Viac o meste nájdete na oficiálnych stránkach mesta http://www.michalovce.sk/.

 

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore