Tlačové správy

Rozprávková krajina

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozýva širokú verejnosť do svojich priestorov na putovnú výstavu bábok českej ilustrátorky a výtvarníčky Vítězslavy Klimtovej pod názvom „Rozprávková krajina“, ktorá potrvá do 11. decembra 2015.

Vítězslava Klimtová je česká spisovateľka, grafička, ilustrátorka, známa objaviteľka rozprávkovej krajiny plnej strašidielok, škriatkov, víl, rusaliek, ktoré s trochou fantázie každý nájde vo svojom okolí. Hlavne malé deti si urobia svoj rozprávkový svet vo svojich predstavách. Toto je dar pani Klimtovej. „O pani Klimtovej sme sa dozvedeli, že vytvorila viac ako sedem stoviek bábok od výšky niekoľkých centimetrov až po bábky v životnej veľkosti. Veľké množstvo bábok možno uvidieť v Rozprávkových krajinách, ďalšie na rôznych stálych výstavách, ktoré putujú krížom krážom knižnicami a rôznymi inštitúciami po celej Českej republike i Slovenskej republike“, povedala pracovníčka knižnice a dodala, že o výstavu je veľký záujem a preto sa na jednotlivých miestach zdrží vždy veľmi krátko.

Na putovnú výstavu bábok pozývame nielen deti, ale aj dospelých. Do 11. decembra 2015 sa nachádza v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová 3 a záujemcovia si ju môžu prísť pozrieť v rámci výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt:

www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

zdroj : http://pohadkovazeme.cz/klimtova/klimtova.htm

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore