Tlačové správy

Primátorovi mesta Košice záleží na tom, aby centrum mesta naďalej žilo

Vedenie mesta Košice nesúhlasí so skrátením otváracích hodín letných terás v Starom meste a nepodporuje ho. Nepovažuje za správne rozhodnutie poslancov Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice – Staré mesto, ktorí schválili miestne všeobecne záväzné nariadenie, podľa ktorého majú otváracie hodiny letných terás na Hlavnej ulici končiť o 23:30 hod. a v ostatných častiach Starého mesta o 22:00 hod.

„Naše spoločné snaženie má smerovať k tomu, aby sme prilákali do Košíc čo najviac domácich a zahraničných návštevníkov, tak ako sa o to usilujú všetky európske mestá, ktoré majú čo ukázať a ponúknuť. Som rád, že za uplynulé roky sa nám to v Košiciach darilo, pretože záujem o naše mesto rastie a jeho návštevnosť sa z roka na rok zvyšuje. Dôkazom je blížiaci sa košický Supervíkend s dvoma veľkými a atraktívnymi podujatiami – Bielou nocou a Medzinárodným maratónom mieru, ktoré pútajú obrovskú pozornosť. Osobne mi veľmi záleží na tom, aby centrum mesta, ktoré je obrazne povedané výkladnou skriňou nášho krásneho mesta, aj naďalej žilo. Preto apelujem na poslancov staromestského zastupiteľstva, aby prehodnotili svoje rozhodnutie,“ hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Košický primátor podporuje aj petíciu za dlhšie otváracie hodiny letných terás nazvanú „Zachráňme nočný život v Starom meste“, ktorú je možné od včerajška podpisovať na 35 miestach v centre mesta. Len za posledných 24 hodín získala podľa jej organizátorov viac ako tisíc fanúšikov.

Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta Košice

email: linda.snajdarova@kosice.sk

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore