Tlačové správy

VIRVAR prinesie do Košíc to najlepšie zo sveta bábkových divadiel

Bábkové divadlo v Košiciach v spolupráci s Občianskym združením pri BDK organizujú jubilejný V. ročník festivalu Dni bábkového divadla a hier pre rodiny VIRVAR. Tentoraz sa uskutoční v dňoch 1. – 4. júna 2017 na niekoľkých miestach v Košiciach. Podujatie pre malých i veľkých začne už tradične veselým sprievodom mestom s bábkami a maskami 1. júna od 14:00 na Alžbetinej ulici a následne bude pokračovať ďalším programom. Prehliadku divadelných súborov otvorí domáce Bábkové divadlo v Košiciach s obľúbenou inscenáciou Podmorská rozprávka, ktorú si záujemcovia môžu pozrieť v úvodný deň festivalu od 16:15 v divadelnej sále Bábkového divadla. Od 17:30 sa pred historickou budovou Štátneho divadla v Košiciach predstaví Theatre KVELB Ateliér z Českých Budějovíc. Vystúpenie na chodúľoch plné čierneho humoru a bizarných situácií má názov Čierna rodinka.

Na tohtoročnom Virvare predvedie svoje umenie až dvanásť divadelných súborov. Slovenských zástupcov doplnili aj divadlá z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Rakúska, Ukrajiny a Slovinska. Zaujímavosťou je, že tentoraz dostanú priestor až dva súbory z krajiny našich východných susedov – divadlo Bavka z Užhorodu a Chmeľnické akademické regionálne bábkové divadlo.

Stalo sa dobrým zvykom, že Virvar ponúka pre svojich návštevníkov oveľa viac, ako len divadelné predstavenia. Každý deň festivalu bude plný súťaží a hier pre deti o vecné ceny, ale aj zaujímavých sprievodných podujatí. Exotické plazy predstaví Aqua Terra Club z Univerzity veterinárneho lekárstva, Martin Leco predvedie svoju basketbalovú show a pripravená je aj škola lukostreľby v átriu Bábkového divadla.

Festival sa bude konať nielen v priestoroch Bábkového divadla v Košiciach (divadelná sála, átrium divadla, štúdio Jorik), ale aj v divadle Thália a pred historickou budovou Štátneho divadla Košice. Vstup na všetky podujatia je voľný. Kompletný program festivalu je k dispozícii v informačných centrách mesta Košice, na webovej stránke Bábkového divadla v Košiciach www.bdke.sk a na facebooku Bábkového divadla.

Hlavným partnerom festivalu Virvar je spoločnosť Embraco.

Martin Konečný

E-mail: konecnybdke@gmail.com, sekretariat@bdke.sk

Tel: 0907 951 822

Web: www.bdke.sk

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore