Aktuality

Festival Art & Tech Days spojí v Košiciach umenie a technológie

Ak ste z tých, čo myslia otvorene, radi sa pozeráte do budúcnosti a už máte na 22. – 26. november 2017 program, zrušte si ho. Art & Tech Days je festival, ktorý vám ukáže možnosti nových realít.

Digitálnu kultúru, akú žijeme dnes, je ťažké predstaviť si pár rokov dozadu. Vyspelé technológie sa dnes týkajú takmer každého aspektu nášho života. Ich vzrastajúca komplexita a rýchlosť ich vývoja so sebou prinášajú eufóriu, no aj úzkosť. Sú výzvou pre tradičné inštitúcie a ovplyvňujú spôsob, akým fungujeme, ako sa správame, myslíme, či navzájom komunikujeme.

Hlavné otázky digitálnej kultúry sa sústreďujú na vzťah medzi ľuďmi a technológiami. Presne o tom je festival Art & Tech Days, ktorý pripravila nezisková organizácia Creative Industry Košice spolu s klastrom Košice IT Valley a ďalšími partnermi. Festival je určený pre každého, kto chce stáť v popredí vývoja a kráčať s dobou, ktorej budúcnosť spočíva aj v spojení umenia a technológií.

Tento profilový event projektu Košice – UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia spája umeleckú scénu a IT sektor, dve oblasti, ktoré v posledných rokoch v Košiciach zaznamenali výrazný rozvoj.

Festival sa bude konať v dňoch od 22. do 26. novembra 2017 v Košiciach. Multižánrový festival zahŕňa umelecký program, praktické workshopy pre dospelých aj deti, hackathon a networkingové aktivity.

Highlightom festivalu je medzinárodná konferencia Art & Tech Conference (24. 11., Kasárne Kulturpark), ktorá bude pracovať s témami umenia, technológií a dizajnu. Aký je aktuálny trend riadenia inovatívnych procesov? Ako sa dajú digitálne nástroje použiť na posúvanie hraníc umenia a jeho prezentáciu? Ako obsah ovplyvňuje formu médií? Na tieto a ďalšie otázky budú hľadať odpovede desiati spíkri – zástupcovia prestížnych firiem, akými sú londýnske štúdio Method (UK), experimentálna vzdelávacia a vývojová platforma Porto Design Factory (PT), spoločnosť Prezi (HU), ktorá stojí za známym prezentačným softvérom, prvá mediálna platforma zameraná na kultúru a kreativitu Canal180 (PT), Steambot Studio (CA), ktoré má v portfóliu umeleckú prácu na filmoch ako X-Men, Godzilla, Tron Legacy, videohrách Batman, Deus Ex a mnohých ďalších úspešných tituloch. Vybraní spíkri sa o svoje skúsenosti podelia aj na troch praktických Art & Tech Workshopoch (23. – 24. 11., Kasárne Kulturpark) a zavítajú na neformálne stretnutie vývojárov a fanúšikov videohier.

Odborné informácie získajú účastníci na technickom meet-upe The Cloud Orchestra, ktorý pripravili spoločnosti T-Systems a CISCO (22. 11., Ges Club) a na konferencii DiDM2017 – Dáta v destinačnom manažmente (22. 11., Kasárne Kulturpark).

Umeleckou súčasťou festivalu budú DAAVS – Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí, počas ktorých uvidíte VJingy, živé kódovania a interaktívne inštalácie, výstavy, koncerty, aj špeciálnu edíciu Pecha Kucha Night venovenú mediálnemu umeniu.

Košičania sa môžu tešiť aj na koncert formácií Panáčik a Fiordmoss v Tabačke (23. 11.), multimediálne choreografické inštalácie maďarskej skupiny Ziggurat Project a košického dua Nano VJs (24. – 26. 11., DIG Gallery), workshop kreslenej animácie pre deti s Andrejom Kolenčíkom (25. 11., Kasárne Kulturpark) a afterparty v Tabačke (24. 11.).

Viac informácií o Art & Tech Days nájdete na www.atdays.sk

Kontakty pre médiá:

Michal Hladký, Creative Industry Košice

michal.hladky@cike.sk

+421 904 565 009

Pavol Mirossay, Košice IT Valley

pavol.mirossay@itvalley.sk

+421 904 676 975

 

Program Art & Tech Days

STREDA 22. 11.2017

 • 09:00   The Cloud Orchestera by T-Systems and CISCO, Technický meet-up, GES Club
 • 13:00   DiDM2017 Konferencia Dáta v destinačnom manažmente, Kasárne Kulturpark
 • 19:00   Umenie audiovízie G. Kristóf – The Manifesto – B. Vitázek, Vernisáž + live performance BRADA, DIG Gallery

ŠTVRTOK 23. 11.2017

 • 09:00   Art & Tech Workshop I: Build Your Game Pitch, lektor: Stéphane Assadourian (CA), Kasárne Kulturpark
 • 10:00   Art & Tech Workshop II: Tools for Art & Interaction, lektor: Alex Guevara (PE), Kasárne Kulturpark
 • 16:00   Art & Tech Workshop III: Introduction to Discovery UX Research, lektor: Zsuzsa Kovács (HU), Kasárne Kulturpark
 • 18:30   3. Stretnutie herných vývojárov, hostia: Stéphane Assadourian (CA), Sébastien Larroude (CA, Kasárne Kulturpark
 • 19:00   Pecha Kucha Night Košice Vol. 46, Media Arts Special Edition, Kino Úsmev
 • 20:00   Fiordmoss (CZ) + Panáčik (SK), Koncert, Tabačka Kulturfabrik

PIATOK 24. 11.2017

 • 08:00   Art & Tech Conference, Medzinárodná konferencia o umení, technológiách a dizajne, Kasárne Kulturpark
 • 10:00   Art & Tech Workshop II: Tools for Art & Interaction (pokračovanie), lektor: Alex Guevara (PE), Kasárne Kulturpark
 • 18:00   Ziggurat Project (HU) & Nano VJs: Fluid Space, Výstava choreografických inštalácií, DIG Gallery
 • 20:00   VJ Sympózium, VJ London (UK) + HRTL (CZ), Kotolňa
 • 21:00   Art & Tech Afterparty, Tabačka Kulturfabrik

SOBOTA 25. 11.

 • 09:00   Hackathon 2017: Hack Your Life, Hackathon od T-Systems, Univerzitná knižnica Technickej univerzity Košice
 • 10:00   Art & Tech for Kids: Loop de loop – workshop kreslenej animácie pre deti, lektor: Andrej Kolenčík, Kasárne Kulturpark
 • 18:00   Ziggurat Project (HU) & Nano VJs (SK): Fluid Space, Výstava choreografických inštalácií, DIG Gallery

NEDEĽA 26. 11.

 • 00:00   Hackathon 2017: Hack Your Life (pokračovanie do 17:00), Hackathon od T-Systems, Univerzitná knižnica Technickej univerzity Košice
 • 15:00   Ziggurat Project (HU) & Nano VJs (SK): Fluid Space, Výstava choreografických inštalácií, DIG Gallery

Podrobný program a informácie o registráciách na workshopy sú dostupné na webe www.atdays.sk/program

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore