Tlačové správy

VLNENIE ARTTEXU – hebkosť vlny v rukách lásky

Zemplínska knižnica v Trebišove pozýva do svojich priestorov od 1. októbra do 31. októbra 2019 v čase otváracích hodín širokú verejnosť na unikátnu výstavu s netradičným názvom VLNENIE ARTTEXU – hebkosť vlny v rukách lásky.

ARTTEX je umelecké  združenie profesionálnych výtvarníkov pod vedením Mgr. Ľuby Suchalovej – Harichovej. V súčasnosti umelecké združenie má 27 umelcov – zo Slovenska, Česka, Nemecka, a je zastrešené Slovenskou výtvarnou úniou, ktorá garantuje vysokú a profesionálnu úroveň umelcov. Ako jediný sa touto technikou zaoberajú v Európe.

Arttex je technika spracovania pravého ovčieho rúna na podkladovú látku. Jednotlivé chumáčiky vlny sa prekrývajú, strihajú, vrstvia do kompozícií. Výtvarníci používajú rôznorodý materiál a dôsledne ho recyklujú. Vznikne originálne dielo, ktoré sa potom fixuje, zažehlí, zabalí a odvezie do textilnej továrne, kde sa dielo na stroji riadenom počítačom definitívne zafixuje. Vznikne tapiséria 21. storočia, ktorú umelci dokončujú podľa svojich predstáv. Technika arttex sa dá použiť aj na bytové doplnky, vankúše, lampy, prestieranie, obrusy, a iné dekoračné objekty.

Vlna je hebká, poddajná a práca s ňou je láska na celý život. Zážitok spojený s tvorbou umeleckého diela je mimoriadny. Jednotlivé ukončovacie procedúry súvisia s artterapiou, pocitom radosti a konečným výsledkom je vlastný obraz.

Ing. Janka Vargová, riaditeľka Zemplínskej knižnice v Trebišove

 

Telefón                           Fax                             E-mail                                         internet                           IČO

421-56/6722786     421-56/6722786        riaditelka@kniznicatv.sk          www.kniznicatv.sk              31297731

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore