Košice

Prehľad podujatí 9. týždeň – 21.02.2020

UTOROK              Bábkové divadlo (BDK)

25. februára           BDK, Alžbetina 38 , Košice

10:30                      Téma TB:

Premiéra inscenácie Kocúr v čižmách

                                Hostia TB:

  •                        Sergej Bryžaň – režisér
  •                        Pavol Hrehorčák – riaditeľ BDK
  •                        Ivan Sogel – umelecký šéf BDK
  •                        Beáta Dubielová, Jana Štafurová/Jana Bartošová, Juraj Fotul, Peter Creek Orgován – účinkujúci herci

Novinári sú vítaní aj na hlavnej skúške od 9:30 hod.

_____________

INÉ

VEDECKÁ  KAVIAREŇ

Streda 26. februára 2020 o 18:00 hod., kinosála Tabačky, Gorkého 2? Košice . O kométach v ére po projekte Rosetta príde porozprávať doc. RNDr. Ján Svoreň, DrSc. z Astronomického ústavu SAV v Tatranskej Lomnici, ktorý sa intenzívne venoval aj pádu a skúmaniu meteoritu Košice (pre úplnosť 28. februára bude presne 10 rokov od tejto výnimočnej udalosti). Vesmírna sonda Európskej kozmickej agentúry Rosetta letela viac ako 10 rokov Slnečnou sústavou k svojmu cieľu – periodickej kométe 67P/Čuryumov-Gerasimenko. Kľúčovým momentom veľkého ambiciózneho projektu bolo pristátie na kometárnom jadre. V prednáške pripomenie základné ciele a priebeh experimentu, na príprave ktorého sa podieľalo aj Oddelenie kozmickej fyziky Ústavu experimentálnej fyziky SAV v Košiciach. Dozvieme sa tiež, čo dnes vedci vedia o kométach a ako projekt Rosetta prispel k našim poznatkom.

_______________________________

OZNAMY  RO  SSN

SEMINÁR  V BRUSELI

Kancelária Európskeho parlamentu (EP) a Zastúpenie Európskej komisie organizujú seminár pre regionálnych novinárov, ktorý sa bude sa konať 23.- 25. marca 2020 v Bruseli.

Na programe bude stretnutie so slovenskými europoslancami, podpredsedom EK, novinármi pôsobiacimi v Bruseli a rôznymi ďalšími zaujímavými hosťami. Novinári budú mať možnosť navštíviť sídla európskych inštitúcií a pozrieť si aj centrum Bruselu. Seminár je určený pre novinárov z regionálnych médií, alebo spolupracovníkov veľkých médií v regiónoch. V prípade televízií bude možné (prípad od prípadu) pozvať aj kameramana, ak bude voľné miesto. Znalosť angličtiny nie je potrebná, ale vítaná.

Pozvaným novinárov organizátori zabezpečia letenku, ubytovanie a pokryjú aj väčšiu časť stravy.

V prípade záujmu píšte najneskôr do 23. februára 2020 na:

Sona.mellak@ep.europa.eu, v cc ingrid.ludvikova@ec.europa.eu

Uveďte Vaše meno, redakciu, zaradenie v redakcii, či sa nejako venujete informovaniu o EÚ (prípadne prečo Vás zaujíma náš seminár) a či ovládate anglický jazyk.

________________________

ZASADNUTIA  EURÓPSKEHO  PARLAMENTU

Máte možnosť vycestovať na plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu, ktoré sa konajú raz mesačne.

Najbližšie zasadnutia budú:

9. – 12. marca, 30. marca -2. apríla, 11. -14. mája

EP rokuje na každom zasadnutí o množstve tém, z ktorých si môžete vybrať akúkoľvek, alebo spracovať vlastnú tému, ktorá so zasadnutím bezprostredne nesúvisí. Program plenárok sa schvaľuje bezprostredne pred zasadnutím, ale vždy sa dotýka aktuálnych otázok európskej politiky. Návrh programu najbližšej plenárky, ako aj ďalšie informácie, nájdete vždy na tomto linku:

https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/home.html

EP preplatí pozvaným novinárov letenku (economy class) v reálnej cene (prípadne cestu vlakom alebo autom) a ubytovanie na 2 – 3 noci na mieste (paušál 180 eur na noc).  Znalosť angličtiny nie je podmienkou. Televízie môžu vycestovať aj s kameramanom, ak je dostatočná kapacita.

Ak máte záujem zúčastniť sa na zasadnutí, napíšte v prípade prvej plenárky najneskôr do konca februára 2020 na:

Sona.mellak@ep.europa.eu (v cc ivana.janikova@ep.europa.eu)

____________________________________

NOVINÁRSKA VS.REGIÓNU  SÚŤAŽ  JUBILUJE

RO SSN Košice v spolupráci so Sekciou pre žurnalistiku a novinársku fotografiu Literárneho fondu Bratislava organizujú jubilejný 25. ročník autorskej súťaže novinárov východoslovenského regiónu za rok 2019. Uzávierka súťaže je 31. marca 2020.

Štatút 25. ročníka nov. súťaže vsl. regiónu_za rok 2019

prihláška_súťaž_25.ročník

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 ČLENSKÉ  PRÍSPEVKY  2020

Členskú známku na rok 2020 (dlžníci ešte aj za rok 2019) môžete zatiaľ počas mojej PN zaplatiť bankovým prevodom na účet RO SSN KE:

IBAN: SK47 0900 0000 0004 4220 4115, SWIFT: GIBASKBX, VS: 664. V Správe pre prijímateľa nezabudnite uviesť svoje meno.

Výška členského príspevku = činní novinári 25,- €, mimoriadni členovia 40,- €, seniori + ženy na MD + nezamestnaní 10,- €. (podrobnosti aj na www.ssn.sk)

Známku Vám obratom pošlem na adresu, ktorú mi pošlete do mailu na kosice@ssn.sk

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 KANCELÁRIA RO  SSN

Kancelária RO SSN na Szakkayho ul. č.1 v Košiciach je do konca februára 2020 zatvorená kvôli mojej dlhodobej PN. Všetky informácie Vám budem posielať priebežne z domu.

________________________________

Beáta Penxová-Mačingová

RO SSN Košice       0903 845 120

 

 

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore