Tlačové správy

Tajomstvá v literatúre IV. – Čarovné a úsmevné príbehy pre malých čitateľov

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja pripravila 18. júna 2021 pre žiakov ZŠ podujatie „Čítanie s úsmevom“ so slovenskou spisovateľkou Andreou Gregušovou. Podujatia sa uskutočnia  v rámci projektu Tajomstvá v literatúre IV, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.

Andrea Gregušová, slovenská spisovateľka pre deti a mládež vyštudovala slovenský jazyk a hudobnú výchovu.  Najskôr pracovala ako učiteľka v škole pre nadané deti, momentálne ako lektorka slovenského jazyka pre cudzincov. Vo voľnom čase sa venuje folklóru a amatérskemu divadlu. „Považujem sa za rozprávkarku a som hlboko presvedčená, že láskavé a múdre príbehy sú nesmierne dôležité pre rozvoj ľudskej osobnosti“ prezradila o sebe v jednom rozhovore Gregušová a pokračovala „Snažím sa, aby boli moje rozprávky slobodné a radostné, ľahučké, nie však apriori určené na zábavu. Skôr na pohladenie detských srdiečok a prebúdzanie ich fantázie.“

Čarovný svet rozprávok ponúka množstvo zážitkov, zábavu, poučenie i lieky na smutné chvíle. „Počas pandémie boli deti dlhodobo zatvorené doma, mali priestor a čas aj na čítanie kníh. Či sa to v rodinách praktizovalo, sme zatiaľ nezistili, ale my veríme, že áno“ povedala odborná pracovníčka knižnice úseku pre deti a mládež Miriama Tóthová. „Pre mladšie deti základných škôl sme pripravili besedu so spisovateľkou Andreou Gregušovou. Budeme sa spoločne rozprávať o knihách. Veď aj taký červík v jabĺčku môže prostredníctvom prečítanej knihy (Červík Ervín)  presvedčiť deti, že netreba sa báť ovocia kde „niekto býva“, lebo práve také ovocie je zdravé“, dodala Tóthová.

Podujatia pod názvom „Čítanie s úsmevom“ so slovenskou spisovateľkou Andreou Gregušovou sa budú konať  18. júna 2021 pre žiakov ZŠ a  uskutočnia sa v rámci projektu Tajomstvá v literatúre IV, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt:

www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore