Aktuality

(Ne) tradičná Kvetná nedeľa v trebišovskom múzeu

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, usporiada v nedeľu 10. apríla 2022 trochu nezvyčajné veľkonočné podujatie. Tentokrát to bude (Ne) tradičná Kvetná nedeľa. Okrem už známych aktivít pribudnú aj aktivity hvezdárne, a to pri príležitosti Dňa hvezdární a planetárií.

Podujatie sa bude odohrávať v trebišovskom kaštieli a začne o 14:30 hod. K veľkonočnej atmosfére prispejú aj hand-made stánky pred kaštieľom. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na veľkonočné tvorivé dielne, súčasťou programu bude aj jazda na historickom traktore. Pozrieť si budú môcť aj výstavu veľkonočných kraslíc Trebišovski pisanki.

V rámci Dňa hvezdární a planetárií útvar astronómie pripravil na tento deň zaujímavé astronomické popoludnie. Pre deti budú pripravené astronomické rozprávky, a to od 14:30 do 16:00 hod. Dospelí sa môžu dozvedieť zaujímavosti o Slnku a Mesiaci, o ich zatmeniach a úkazoch, ktoré nastanú v tomto roku (od 16:30 do 18:00 hod.).

Pre návštevníkov bude otvorená aj koniareň, kde si môžu prezrieť výstavu detských výtvarných prác zo súťaže „Vesmír očami detí“.

Náladu celého podujatia spríjemní FSK Parobci z Dvorianok.

Kontaktná osoba:

Mgr. Mária Parihuzová

Emailová adresa: mariaparihuzova@gmail.com

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore