Tlačové správy

Štátne divadlo Košice otvára pre všetky deti „MALÚ SCÉNIČKU“

Štátne divadlo Košice pripravuje pre všetky deti nový interaktívny program „Malá scénička“, na ktorom by chcelo privítať nielen slovenské, ale aj ukrajinské deti, ktoré museli utiecť zo svojich domovov pred hrôzami vojnami. Na prvé stretnutie pozývame naše milé deti už v sobotu 9. apríla 2022 o 15:00 do priestorov Malej scény ŠDKE. Ďalšie stretnutie sa uskutoční v sobotu 23. apríla 2022 o 15:00.

„Program je určený pre deti od 8 do 12 rokov, ktoré počas približne dvoch hodín za pomoci umelcov z divadla vymyslia krátke predstavenie – scénky, spoločne vytvoria náznakový divadelný kostým a na záver svoje scénické dielko odpremiérujú pred svojimi rodičmi. Detičky dostanú príležitosť prejsť v skrátenej podobe celým divadelným skúšobným procesom a počas jednotlivých stretnutí budú mať možnosť vytvárať rôzne druhy dielok (činohra, balet, muzikál a i.). Myslím si, že kúzlo tohto programu spočíva predovšetkým v spoločnej slobodnej tvorbe. A aj pre nás, dospelákov, to bude veľká adrenalínovo-kreatívna zábava,“ hovorí autorka projektu Anikó Vargová.

Spolu s Anikó Vargovou sa na deti tešia aj hráči orchestra Opery ŠDKE, rodáci z Ukrajiny Ivanna Petrishak a Andriy Kholod a tanečníci Baletu ŠDKE, rodáčka z ukrajinského Kyjeva Vlada Shevchenko a Šimon Stariňák.

Milí rodičia, neváhajte a príďte spolu so svojimi deťmi v sobotu 9. apríla o 15:00 (alebo v sobotu 23. apríla o 15:00) na Malú scénu ŠDKE na Hlavnej 72 v Košiciach. Vás a Vaše deti čaká nefalšovaná divadelná zábava, ktorá predovšetkým deťom z Ukrajiny aspoň na chvíľu rozžiari oči a pomôže zabudnúť na to, čo sa deje v ich rodnej zemi.

Prihlásiť sa môžete na: lukas.kopas@sdke.sk

Svjatoslav Dohovič, web editor a PR

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore