Tlačové správy

EHMK pozýva na výstavu fotografií do Londýna

EHMK – Košice 2013 pripravilo výstavu fotografií v Londýne. Jej vernisáž sa uskutoční 30. apríla 2013 o 18:30 hodine v galérii Európskeho domu a otvorí ju originálna slovenská jazzová kapela – AMC Trio. Súčasťou bude prezentácia plánov i uskutočnených projektov.

panely8_nahlad-4

 

Výstava je pripravená v rámci projektu Putujúce mesto v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v Londýne. Predstavuje sériu propagačných a kultúrnych aktivít, ktoré vytvárajú nové pole pre vzájomnú umeleckú výmenu, komunikáciu a vytváranie dlhodobých partnerstiev do budúcnosti.

Prezentáciu projektu Európske hlavné mesto kultúry – Košice 2013 tvorí 39 prezentačných fotopanelov.

EHMK pripravilo výstavu fotografií v londýnskom Európskom dome, na ktorej bude prezentovať bohaté kultúrne zázemie mesta Košice a okolitého regiónu s jeho historickými pamiatkami a významnými osobnosťami, rovnako aj súčasnú transformáciu v pulzujúce miesto, ktoré víta umelcov a kreatívnych ľudí.

Výstava odráža hlavné piliere víťazného projektu – transformácia, dialóg, otvorenosť a životné prostredie. Predstaví hlavné investičné projekty, rekonštrukcie a revitalizácie niekoľkých nefunkčných budov, ako Kulturpark (bývalé kasárne), Kunsthalle (chátrajúca plaváreň) alebo nefunkčné výmenníky tepla, ktoré boli premenené na kultúrno-komunitné centrá.

Bývalé priemyselné mesto Košice sa chopilo príležitosti a koncentruje sa na posilnenie medzinárodnej spolupráce a mobility umelcov. Zároveň sa zameriava na podporu kreatívnej ekonomiky v regióne východného Slovenska, prepojením umenia a kultúry s rozvojom vedy, výskumu a inovácií. Výstava zachytáva tiež atmosféru hlavných udalostí a festivalov stanovených už v priebehu prípravného obdobia (koncert 2 v 1, Use the city, Biela Noc, Sound city days). Verejnosti bude sprístupnená od 1. do 10. mája 2013.

amc_trio

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore