Tlačové správy

Košická spoločnosť DB Biotech – slovenský líder vo výrobe protilátok

DB Biotech je slovenský výrobca špecifických, klonálnych králičích protilátok na diagnostické a vedecké účely. Spoločnosť ma sídlo v Košiciach, kde všetky svoje produkty vyvíja, vyrába a testuje. Výroba protilátok je založená na jedinečnej a inovatívnej technológii, ktorá je majetkom spoločnosti, a ktorá vychádza z viac než 30 ročných vedeckých skúseností vo vrcholových laboratóriách v Európe, USA a v Kanade. Touto technológiou produkované protilátky vykazujú signifikantne vyššiu afinitu a aviditu, než porovnateľné protilátky získané štandardnými metódami, bez negatívneho vplyvu na ich použiteľnosť. Technológia DB Biotech už pomohla vyriešiť aj niekoľko problémov, s ktorými si klasické technológie, rozšírene vo svete,  nedokázali poradiť. „Naša spoločnosť prináša inovatívne riešenie v oblasti vývoja a výroby protilátok, použiteľných v skorej diagnostike, vede a výskume ako rakovinových, tak aj celého radu iných ochorení,” uviedol Ing. Peter Tkáč, riaditeľ spoločnosti.

Naše protilátky sa používajú v aplikáciách od diagnostiky v ľudskej patológii až po vedecko-výskumné účely, konkrétne, pokrývajú skorú diagnostiku onkologických ochorení, leukémií, neurodegeneratívnych a imunologických ochorení, a čiastočne aj niektoré infekčné choroby (Zika, mononukleóza, priónové ochorenia). V súčasnosti spoločnosť DB Biotech ponúka tri línie protilátok – pre aplikáciu v imunohistochemickej patologickej diagnostike, pre Western blotové aplikácie a ďalšiu pre aplikácie v prietokovej cytometrii. Vyrábame tiež duálny detekčný systém (myš/králik), tiež pre použitie v imunohistochemických aplikáciách.

V portfóliu máme  viac než 140 protilátok, ktoré predávame do 38 krajín sveta. Všetky naše výrobky sú IVD CE certifikované. Spoločnosť DB Biotech má dva ISO certifikáty, a to ISO 9001:2015 a ISO 13485:2016 (certifikované u Lloyd’s Register LRQA, London, UK).

K dispozícii máme tiež špičkovo vybavené proteomické laboratórium umožňujúce pomocou hmotnostného spektrometra študovanie akéhokoľvek proteínu spojeného s ľubovoľným patologickým procesom. To nám umožňuje simultánne vyvíjať nové, originálne protilátky na diagnostiku, alebo potenciálne aj liečbu.

Medzi ďalšie výhody, ktoré sme schopní ponúknuť partnerom, patria: rýchla dostupnosť našich produktov, väčšinu máme aktuálne na sklade, významná cenová flexibilita, vyplývajúca z faktu, že sme výrobcovia toho, čo predávame, a krátke dodacie lehoty. Kvalitný zákaznícky servis je samozrejmosťou.

Dr. Peter Molnár DVM, PhD., obchodný riaditeľ DB Biotech, a.s.

Popradská 80

040 11 Košice

Kontakt v prípade akýchkoľvek ďalších otázok a nejasností:

info@dbbiotech.com alebo priamo: molnar@dbbiotech.com

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore