Aktuality

Výstava Vianočné ozdoby Dagmara

V stredu 22. novembra 2017 o 17:00 hod sa priestoroch trebišovského Kaštieľa uskutoční vernisáž výstavy pod názvom Vianočné ozdoby Dagmara.

Firma Dagmara je špecialistom vo výrobe sklenených vianočných ozdôb v Poľsku. Charakteristická pre firmu je vysoká kvalita prevedenia, unikátne, trendové vzory, ktorých je okolo 13 000. Ročná produkcia firmy je 500 000 ozdôb. Jej začiatky však boli skromné. Firmu založila v roku 1982 pani Krystyna Jankowska v Jasle, ktorá chcela zachovať peknú, sviatočnú tradíciu. To sa aj podarilo. Firma sa stala známa nielen na poľskom trhu, ale v súčasnosti jej produkty môžeme vidieť po celom svete a to aj v takých vychýrených obchodných domoch ako je Harrods, Fortnum&Mason alebo Bergdorf Goodman.

Ozdoby sú vyrábané zo skla a ručne dekorované nielen farbami, ale aj rôznymi ozdobami. Výstavu pre Vás pripravilo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s firmou Dagmara a Múzeum regionálnym v Jasle a prezrieť si ju môžete v priestoroch trebišovského kaštieľa do 9. januára 2018.

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore